Kuinka monta kerrosta vahaa?

kliineriä ei lasketa.
2968
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ja pistä kaikki erimerkkisillä vahoilla Biltsun vaha ekaksi. Pistä nyt hyvä ihminen niinmonta kerrosta että olet itse tyytyväinen? itselle riittää 1 kerros.

Äänestä

Edellyttäen että gelcoatti on puhdas eikä haalistunut riittää 1 kerros Hempelsin kova vaha tai Autoglymin. Sen päälle laitan Autolymin Glossy. Glossy on nestemäinen polymeeri joka levität päälle ja annat kuivua 30-60 min jonka jälkeen kiiloitus. Kuulostaa työläältä mutta glossyn käsittely on todella helppo. Hintakaan ei tule vastaan sillä pieni pullo riittää pariksi vuodeksi keskikokoiselle veneelle. Jos homma on tehty hyvin säylyy pinta läpi sesonkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hoist kirjoitti:

kliineriä ei lasketa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu