taisi olla sunnuntai tossa muutama kuukausi taaksepäin. Nousin aamula vähän puolikuntoisena johtuen edellisen illan kovasta janosta. No, menin tietenkin täysistunnolle ja kun työ oli tehty tulikin hämmästys ja ihme. Vessa ei vetänyt lastia alas!! No voi, pari tuntia viihdyin paskanhajussa mutta sitten alkoi jo kuvottamaan jo niin kovasti että apua oli hankittava. 1. menin ulos 2. katsoin roskapöntöstä paikallisen jäteyhtiön yhteystiedot 3.soitin numeroon 4. EIVÄT KUULEMMA PÄÄSE VASTA KUN MAANANTAINA??? voi viddu!!! Onneksi löytyi netistä lisää numeroita. 5. Soitin reinikalle öjaan 6.puolen tunnin päästä iso rellu peruutti pihaan 7. vessa alkoi toimia 8. ISO KIITOS IHMISILLE JOTKA VIITSIVÄT!!!
Sattuipa
päivänä eräänä
101843
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
...juttu.
Seuraavan kerran rapulapaskan yllättäessä vedä vessa välissä ennenku tukit sen täyteen paperia ;)
...."katsoin roskapöntöstä paikallisen jäteyhtiön yhteystiedot"......Seis! Haloo!! Siis käyttekö normaalisti roskapöntöllä p..kalla???
Jokainen tervejärkinen tietää, että roska-astiat tyhjentää aivan eri organisaatio kuin viemärit!!!!!
No,tämähän on ilmiselvästi niitä "kymppiluokalta pintakäsittelijäksi"-osaston tötterölippa-rundareita.
"Jokainen tervejärkinen tietää, että roska-astiat tyhjentää aivan eri organisaatio kuin viemärit!!!!"
älä puhu paskaa
Sama firma hoitaa ainaskin meillä kaikki jätteet ja erittäin ystävällinen ja varma palvelu muutenkin!
Suosittelen kaikille jotka pöntöllä ja roskiksella säännöllisesti asioivat!
Ei Häggblom mitään pakaputkia rassaa.
Jos et usko niin tuu kattoon, voin laskuista näyttää kuka tyhjentää mitäkin.
Onko jotku niin typeriä että ottavat eri firmoista roskisten ja lokakaivon tyhjennykset?
Keskittäkää ihmeessä samaan firmaan koko jätehuolto, saahan siitä rahallisia etujakin!
Kylle nein ån, Häggblåm kylle tuli heti kun se tukkåån mennä meille veemäri, Sibyllalla kun ån teme kevetripulia niin ei se vetenyt pönttö enee kakka alas.
Kaupunkilaiset asuvat kaupungissa kerrostaloissa, joista viemärijätteet kulkeutuvat suoraan kaupungin viemäriverkostoon.
Maalaisilla (=omakotiasujat) on tietenkin omat likakaivot, joita voivat aikansa kuluksi tutkiskella.
Tällä Börjellä oli mennyt paska housuihin ja oli heittänyt sen jälkeen housut ja kaikki pyttyyn.Ei ole kumma jos pörren pytty tukkeentui.