Passat 1.8 t Chipin vaihto

Suosittelen 1.8 t koneeseen uutta moottorin ohjaus yksikköä. Ruotsissa pajoilla laittavat niitä ja lupaavat takuutakin päälle. Kaveri pisti Octavian 1.8 t koneeseen chipin ja ajelee nyt 193 hv Skodalla. Passatin koneeseen saa n 200 hv tehoa. Taidan ostaa vähän ajetut turbon ja pistää chipin niin tulee kivaa.
2692
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minulla on Transporter "punainen i " mutta kirkkaan iin hinnalla 150hp.
Mutta eikös tuohon skeidaan ,meinaan oktaaviin lisätä tehoja panemalla pensan sekaan tärpättiä.
Tai joku myuu 60 luvun virityskeino ja kromihattuu pakoputken päähän.

Äänestä

Ja monelta pajalta.
Pelkällä chipin vaihdolla 30 KW lisää =n. 7000 mk.

Turbon ja putken(pako) lisäksi vaihtamalla 65 kW lisää ja maksaa n.25 000 mk.

Osia vaihtamalla saa koneesta irti vaikka mitä, yleensä käyttötuntien kustannuksella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tehoa koneeseen kirjoitti:

Suosittelen 1.8 t koneeseen uutta moottorin ohjaus yksikköä. Ruotsissa pajoilla laittavat niitä ja lupaavat takuutakin päälle. Kaveri pisti Octavian 1.8 t koneeseen chipin ja ajelee nyt 193 hv Skodalla. Passatin koneeseen saa n 200 hv tehoa. Taidan ostaa vähän ajetut turbon ja pistää chipin niin tulee kivaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu