vitsi tää on ärsyttävää... elikkäs vauvaa ollaan yritetty saada alulle tammikuusta lähtien. pillerit lopetin silloin. aluksi olin ihan innoissani siitä että kk kierto on suht ok. mutta nyt ne heittelee ja pahasti. eka luomukierto oli 28pvä ja nyt se on joka kierrolla lyhentynyt. ja nyt se oli vaan 22pvä. pelkään että se menee niin lyhyeksi etten ovuloi. tai no mistäs sitä tietää ovuloinko nytkään...tikuttanut en ole enkä ovista tunne. mitä ootte mieltä, missä vaiheessa kannattas lääkärile soitella? ootteko näissä asioissa kääntynyt oman lääkärin puoleen vai perhesuunnittelu neuvolan puolelle? meinasin kyllä että ihan rauhassa oottelen vielä pari kiertoo ja katon asian uudestaan sitten.
onko kellekään muulle käynyt näin?
olen kyllä kuullu että useimmilla se on just toiste päin, että kierto pitenee ku lopettaa pillerit.
kiitos jos joku viitsii vastailla!!!
Plussa onnea kaikille!!!
onko kellekään muulle käynyt näin?
olen kyllä kuullu että useimmilla se on just toiste päin, että kierto pitenee ku lopettaa pillerit.
kiitos jos joku viitsii vastailla!!!
Plussa onnea kaikille!!!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Samoin tammikuusta yritetty. Ekassa tikutin jo plussaa ja sitten tulikin seuraavalla viikolla kesken. Sen jälkeen ei ole tikutettu kuin negaa ja kuukautiset ovat heitelleet. Taas tänään alkoi vuoto. Nyt kierto 24 pvää, viimeksi 26 pvää.
Juuri tänään mietin, että vielä pari kuukautta yritystä ja sitten käyn yksityisellä vähän selventämä ssä tilanetta, mistä johtuu.
aika lailla..eka yrityskierto on ollu ja nyt menkat myöhässä yli viikon..kaks raskaustestiä tehny ja negaa näyttivät...aina ennen ollut säännöllinen kierto ja nyt sit yllättäen ei alakkaan..en tiiä mikä on vialla??pilleritkin oon lopettanut jo yli vuosi sitten..pitäiskö mennä lääkäriin?