Keskiarvosi?

Mikä on tällä hetkellä uusin keskiarvonne?Sukupuoli,luokka ja ikä mukaan kiitos :D

Jos joku ei siis osaa laskea keskiarvoaan (vaikka kaikki varmaankin osaa)niin lasket siis kaikki numerosi yhteen ja jaat tuloksen yhteenlaskemiesi numeroiden lukumäärällä..KÄYTÖSTÄ EI SIIS LASKETA KESKIARVOON.

Omat vastaukset:

Keskiarvo 9,3
Luokka: 7
Ikä: 13,syksyllä 14
Sukupuoli: Nainen (Tyttö :D xD)
444717
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 44

Vanhimmat

...nörtit pistää näitä keskiarvotiedusteluja.

8,86 on vastaukseni...

Äänestä

ka 8.6
luokka 8
ikä 14
sp mies

Äänestä

Keskiarvo: lukuaineet 9,9; kaikki aineet 9,4
Luokka: 9
Ikä: 16
Sukupuoli: mies

Äänestä

keskiarvo: 7.9
luokka 7
ikä 14
sukupuoli tyttönainen xP

Äänestä

9.8 lukiossa

yläkoulun pinkojen ka suhteutettuna lukioon, L, on suurinpiirtein:

L = 0.75Y

missä Y = KA yläkoulussa.

Äänestä
  • ilmeisesti oma keskiarvosi oli yläasteella tämä:

    Tehdään yhtälö, kun tiedetään, että L on 9,8.

    0,75Y=9,8
    Y=9,8/0,75
    Y=13,07

    On tuo 13,07 aika hyvä keskiarvo, kyllä minä olisin tyytyväinen. Muuten oma keskiarvoni oli yläasteella 9,2, nyt lukiossa 8,75 eli kaavasi ei taida ihan toimia. Sinun kaavasi avulla keskiarvoni pitäisi olla 6,9.

    Äänestä

Noooh....

Keskiarvo:8,56
Luokka:7
Ikä:14
Sukupuoli:Nainen/tyttö

Äänestä

Hyviä keskiarvoja teillä :) Mietin vain että missä se yleisin keskiarvo liikkuu.Ja sille,joka sanoi minua hikeksi,en kyllä pidä itseäni hikkenä..Matikasta tuli 7,tosin se on ainoa alle 9 menevä :)


Muuten,ne jotka eivät ole tyytyväisiä keskiarvoonsa:

Keskiarvo joka on siinä kahdeksikon paikkeilla luokitellaan hyväksi.
Keskiarvo kahdeksan ja puoli luokitellaan jo erittäin hyväksi.
Ja keskiarvo 9 tai yli 9 luokitellaan erinomaiseksi.

Elikkä kaikki tähän asti vastanneet ovat AINAKIN hyviä,en ole nähnyt vielä yhtään alle 7,5 :D
Monet jopa erinomaisia! :DD

Äänestä
  • Kukaan, jolla on huono keskiarvo ei viitsi sitä täällä ilmoittaa. siksi kaikilla vastaajilla on niin hyvät keskiarvot.

    Omani lukiossa 8,75 ja mielestäni ihan ok.

    Äänestä

eli jouluna k.a oli 9,3
luokka 7
ikää mulla on nyt 14 v.
ja tytsy oon =]

..ja en oo hikke jos joku nii sanoo, aineet vaan on mulle helppoja, paitsi tekninen kässä, se oli ainoo 8.. ja lisäkysymys; mikä teiän liiksanumba oli? itellä oli 10. *häpi*

Äänestä
  • jeeh mul on sama keskiarvo kun sulla :D Mutta tosin liikka oli 7 xDD

    Äänestä

Mun keskiarvo lukion ekan luokan nelosjaksossa on 6.73. Oottepa hikkejä.

Äänestä

Keskiarvo: 6.5
Luokka: päästötodistuksen sain sillo käteeni
Ikä: nyt 18 ja toista vuotta kauppiksessa (kävin lukiota vuoden))
Sukupuoli: Nainen

Äänestä

Keskiarvo : 6.4
Luokka : 8
Ikä : 15 (täytin tässä kuussa)
Sukupuoli : Miäs

Äänestä

ka: 6,8
lk: 8
sp: poika..

Äänestä
  • Keskiarvo: 5,2
    Luokka: 8
    Sukupuoli: Tyttö

    Äänestä

Ka: 8.5, 8-luokan tavoite 6.6
Luokka: 7
Sp: Tyttö
Ja niin, on ollut nyt kaksi vuotta aikuisten miesten tasolta henkistä ja taloudellista hyväksikäyttöä, en ole saanut lupaa nukkua yli neljää tuntia öisin joten vetelin siis 6-luokan, kesäloman ja 7-luokan syksyn 3h yöunilla, vakavasti masentuneena, paniikkihäiriöisenä ja itsetuhoisena saaden yli kasin keskiarvon... Marraskuussa mut lähetettiin siis nuorten psykiatriselle osastolle eri kaupunkiin ambulanssilla koska muuten en olisi elänyt enää montaa päivää niiden miesten takia. Lisäksi minua on syrjitty ala-asteella, isäni on alkoholisti joka ei halua nähdä minua ja äitini käyttäytyy minua kohtaan miesystävänsä kanssa ilkeästi saaden minut tuntemaan itseni kamalaksi ihmiseksi. Minut on pakotettu tappamaan laittomasti eläimiä, jopa oma rakkain pupuni 😭😭😢 Läheisiä ihmisiä ja sairastunut ja kuollut, itse olen nyt niin väsynyt, että en välillä jaksa pyöräillä kilsaakaan, pyörtyilen, en saa henkeä, kuumeilen (kuumetta joka päivä 38) ja tunnen 24/7 kipua... Että minulla vähän erilainen syy miksi en ole saanut haluamaani keskiarvoa...

Äänestä
  • Niin siis uusi tavoite 9.6! 😂 Ei 6.6 😂😂👍🏻

    Äänestä

  • Moi Viivi, toivottavasti pärjäisit kasilla paremmin, tiiän että sulla on hankalaa ja tiiän että oot kuumeisena usein, toivon vaan parasta sulle ja tiiän kans että rakastat kaikkia kaneja ja pupuja ja hevosia niin toivon että sulle ei tapahtuis enää ikinä mitään noin kamalaa >.<
    Vaikutitkin usein väsyneeltä kun menit klinikalle :(

    Äänestä

  • Toivottavasti ne rikolliset tyypit ovat joutuneet vastuuseen teoistaan ja sinä sait oikeutta.

    Äänestä

En muista.

Äänestä

Keskiarvo kaikki aineet n. 9 ja kirja-aineet. 9,8
ikä: 13v
luokka: 6

Äänestä

Jotain 6.

Kaikkien ei katsos ole tarkoitus menestyä. Tässä keskustelussa voi erotella tulevaisuuden hyväpalkkaiset veronmaksajat ja autistiset loiseilijat.

1Äänestä
  • Elämä voi joskus yllättää. Ei oo aivan noin suoraviivaista aina.

    Äänestä

Kaikkien aineiden ka 9,4 ja lukuaineiden 10.
7lk
14v
Tyttö

Äänestä

Lukuaineiden ka. 9,9 ja kaikkien 9,8
Luokka 9
Ikä 16 v.
Tyttö

Äänestä

KA: 8,8
Luokka: 9
Ikä: 16
Sukupuoli: Mies

Äänestä

keskiarvo : 6.5
luokka : 8
ikä : 15
sukupuoli : poika

Äänestä

Keskiarvo: 8.5
Luokka: 7
Ikä: 13
Skp: Tyttö
:)

Äänestä

Keskiarvo 8,0
Luokka5
Ikä 12
SP poika

Äänestä

9.7
Kuudes luokka
Tyttö

Äänestä
  • Nii ja kirja-aineet 10
    Ja kaikki aineet 9.7

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nii ja kirja-aineet 10
    Ja kaikki aineet 9.7

    Mulla on tismalleen sama homma!

    Äänestä

keskiarvo: 8.5
5lk
12v
sp tyttö

Äänestä

Ikä 15
Keskiarvo 6,9
Nainen kait

Äänestä

Oon tyttö
Täytän syksyl 12
Oon 5 luokal
Ja nyt vitosen päättötoikkarissa ka 8,8

Äänestä

Keskiarvo (lukuaineet): 9.9
Luokka:8
Ikä:14
Poika

Äänestä

Keskiarvo: 9,9 (ilman 7lk kä ja 7lk ko ois 10,0)
Luokka: 9
Ikä: 15v
Sukupuoli: male

Äänestä

Keskiarvo: 8,8, Luokka: 7 (syksyllä siis 8), Ikä: 13 (kohta 14), sukupuoli: Mies,(Poika) XD

Äänestä

Keskiarvo: 9,62
Ikä:12
Luokka: 6
Sukupuoli: tyttö

Äänestä

Hei! Oon aika hikke🤭 ja kokoajan luen ja parannan tuloksia. Oon nyt siis 5lk. Viime kevään keskiarvo oli 10!😁🤭 Mikäs muukaan? Tällä hetkellä kun saatiin elokuun arviointitulokset niin 10.... Mulla on kiva Opettaja, joka saa oppimaan. Aina teen kaikki ensimmäisenä ja viittaan kokoajan, kerron perustelut ja kysyn myös perusteluja. Yleensä perustelut ovat hyväksytyt ja siitä opettajat tykkäävät kun vähän haastaa heitä. Nyt kun oli move testit ja piti juosta viivajuoksua 36 viivaa, juoksin 66. Olen siis myös liikunnallinen ja musikaalinen. Punnerruksia tein minuutissa 50/26, vatsalihaksia tahdissa 86/43, heittokiinniottoja kahdestakymmenestä yrityksestä 20/14, vauhditon viisiloikka 10,10m/8,10m. Kehon liikkuvuus täydet pisteet. Aina kun on joitain kisoja, mut ilmoitetaan sinne ennen kuin multa ees keretään kysyy haluunko mä 😅😂no ne tietää vastauksen: HALUUN! KAIKKEEN MAHOLLISEEN! Ja no siis, pidän itteä hikkenä. Oon siis tyttö ja 10v. Täytän joulukuussa 11. Aina kun ollaan vaikka käyty joku aihe läpi esim, äidinkielessä virkkeen tunnusmerkit, opettelen sitä vielä kotona, niin että muistan sen. Ja sit käyn jo läpi huomisen aiheen, että sitten voin näyttää opettajalle, kuinka osaan, TAAS. Ja sit heit kun tiedän millon keo, on, alan heti opiskelemaan. Sit käyn vielä sellotunneilla.. Kiirehän tässä tulee, mut ku perheen ainur lapsi niin äiti ja isi tykkää 😅😂😂😂😍🤭😁😁🙈🙈❤️❤️❤️

Äänestä

Keskiarvonihan menee yli 9 jos vain käytöstä ei lasketa! :D Ite ollaan aina laskettu vain lukuaineet jolloin n. 8:n luokaa. Niin ja siis oon tyttö 13v 7lk tän vuoden toikkaria ole vielä tullut mutta pianhan saan jo joulutoikkaarin. :)

Äänestä

Mul on melkee täsmälleen sama, paitsi että oon jo 14 ja oon poika😂

Äänestä
  • Siis sama ku ap:lla

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Unforgettable_92 kirjoitti:

Mikä on tällä hetkellä uusin keskiarvonne?Sukupuoli,luokka ja ikä mukaan kiitos :D

Jos joku ei siis osaa laskea keskiarvoaan (vaikka kaikki varmaankin osaa)niin lasket siis kaikki numerosi yhteen ja jaat tuloksen yhteenlaskemiesi numeroiden lukumäärällä..KÄYTÖSTÄ EI SIIS LASKETA KESKIARVOON.

Omat vastaukset:

Keskiarvo 9,3
Luokka: 7
Ikä: 13,syksyllä 14
Sukupuoli: Nainen (Tyttö :D xD)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu