Olen itse ollut
kummituksen kanssa tekemisissä kaksi kesää. Ekana kesänä ei tapahtunut
paljon, mutta sitten alkoi tapahtua. Omat
kokemukseni ovat niin voimakkaita.
Voin vaan varmuudella sanoa, että aitoon kummituksen treffaamiseen
kuuluu kylmyys, haju ja erittäin voimakas pakokauhu. Kangasniemen
kummitus pelotteli minua ja veljeäni. Äitiäni hän vain ahdisti.
Minulle hän näyttäytyi ja näytti enneunia. Ei hän minustakaan pitänyt,
kun yritin hakea piirustuspaperia vintiltä. Töni. Kummitus voi myös
jättää jälkiä, ruumismatoja ja hiuksia, niinkuin meille kävi. Minä näin
hänet ulkohuussissa noin 10-vuotiaana keskellä kirkasta päivää. Enkä
unohda koskaan. Hänen olemuksensa seuraa mielessä. En voisi ikinä
sepittää tällaista tarinaa muuten vaan, koska minulla ei ole mitään
syytä. Olen kertonut tästä monille jo vuosia, enkö jo lopettaisi, en!
Voisin aivan tarkasti piirtää näkemäni, mutten jostain syystä halua.
Puulaveden kummitus
5
1437
Vastaukset
- ...kuuloista.
Kertoisitko lisää? Mistä hiuksia ja matoja löytyi ja minkälainen haju kummitukseen liittyi? Voisitko myös kuvailla lisää kummituksen kohtaamista ja sen ulkonäköä, ellei se tunnu liian ahdistavalta? Kiitos.
- Else
Ruumismadot kuulostavat pöhköiltä. Mitä sillä on väliä, jos joku mato tai muu hyönteinen saa kupunsa täyteen maukasta, rasvaista ruokaa? Siis sitten kun olen kuollut?
- Kauheet gilpertit
Täytyy sanoa, etten voisi ikinä ottaa todesta aavetta joka kummittelee paskahuussissa? Mikä se on, kummitteleva pökäle? Vai pinnistikö se eläessään suonen puhki päästään? Sitten kyllä ymmärrän jos harmittaa, ikuisuus haisevassa kopissa kärpäset ja kaikki seurana.
- Genma Magen Nostaja
"Voisin aivan tarkasti piirtää näkemäni"
Jos voit kerta piirtää tarkasti näkemäsi, niin piirrä silloin kans. Silloin näkisimme minkänäköinen hän on, silloin tietäisimme onko se todellinen vai onko tämä keskustelun viesti huijaus, harhaanjohtava. Piirrä niin näemme mitä sinä näet.- .-,-.,.,-,-,-.,
ei se piirretty ilmestys todenna mitään, kyllä jokainen osaa sepittää tarinaa ja keksiä sen tarinan hahmon.
tää tyyppi on nähnyt jonku leffan missä näitä matoja ym jää jälkeen, tai sitten ei on vaan turhan värikäs mielikuvitus. mut joo ei vakuuta tarina.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊921423Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi1841390Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?761165- 901115
- 81975
- 82971
- 39942
Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa
Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa66885Satonen Kelaan, on paras mies ?
Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v68866Korjaamo Kiesifix
Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/5841