Pohjois-Koreaan töihin?

Ydinfyysikko

Luit aivan oikein: olen pyrkimässä töihin Pohjois-Koreaan, mutta tietoa Pohjois-Korean työsuhdeasioista on vaikea löytää. Olen koulutukseltani ydinfyysikko ja olen ollut kansainvälisessä harjoittelussa mm. IAEA:ssa Euroopassa ja USA:ssa. Väitöstyöni ydinaseista ja niiden vaikutuksista valmistunee (kop, kop) tämän vuoden aikana yhdysvaltalaisessa yliopistossa.

Tiedän, että Pohjois-Koreassa on maan koulutusrakenteesta johtuen tarvetta myös länsimaisille osaajille ja arvioin että ydinaseosaamiseni tuo lisäarvoa hakiessani paikkaa. Voisiko joku kertoa, kuinka markkinoida itseään Pohjois-Koreaan? Minkälaista siellä on työskennellä länsimaisena työntekijänä?

5

3188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lyijylasikombinaatin Sankari

      Mukavaahan se on, valtio järjestää sinulle huoran anteeksi siis vaimon ja olet joka päivän johtotähti jatkuvan valvonnan ansiosta. Jos olet sosiopaattinen exhibitionisti tämä on sinun juttusi. Extrabonuksena "saat" ehkä jäädä maahan koko loppuelämäksesi.

      • Pyongyang

        Soita suoraan Kimille se vastaa kaikesta siina maassa, myos kidnappauksista.


    • Aka Teemikko

      ja yllät, ole hyvä ja potkaise itseäsi p*****lle.

    • pang nuixing

      huono juttu.
      ja feikki.

    • lentoyhteys

      kyllä pohjois-koreaankin pääsee. en muista mistä maasta sinne lennetään, mutta ota selvää. varmaan ko. maasta saat myös lisätietoja. tai sitten markkinoi itseäsi vasta paikanpäällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      102
      2605
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      101
      1647
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1505
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1226
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      21
      1017
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      963
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      45
      911
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      119
      886
    9. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      334
      814
    10. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      813
    Aihe