Lähtö Turkkiin Alanyaan edessä ja mietinkin, että mitä tarpeellista kannattaisi ottaa mukaan, mitä ei ensikertalainen ajattelisi tarvitsevan. En tarkoita mitään vaatteita tai aurinkorasvoja, vaan jotain, mikä ei äkkiä tule mieleen, mutta on osoittautunut hyväksi olla mukana.
Mitä mukaan
joka ei tule heti mieleen?
81705
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
kahvia ja juustohöylä, jos huoneistoon ootte menossa! höylä ei kyllä paljon siellä maksa..
Pirusti rahaa, sillä hinnat samaa luokkaa kuin suomessa jossei kalliinpaakin. Vatsavaivoihin tietty lääkkeet.
Ota mukaan (tai osta paikan päältä apteekista) sellaista geelimäistä käsidesiä jota ei tarvitse huuhdella pois. Sillä monen pöpön matka katkeaa, eikä maksa kuin pari euroa. Varsinkin rannalla tai jossain ulkona syödessä ei aina pääse minnekään käsiään pesemään, joten tämä pieni tuubi on hyvä olla kassissa mukana :)
näihin pöpöihin se 80% "sitruunakolina". Hyviä merkkejä on monia, esim. Bogazici tai doruk jne. Sitänän siellä tarjotaan usein pitkän matkan busseissakin ja ravintoloissakin.
minulla on aina toillettipussissa voide huuli-
herppeksen varalta (esim. adovir 5% ), hyttysten
puremien varalta tabletteja ( Histec10% tai joku
zyrtec)ne tosin nukuttavat ja tekevät olon nuhjui
seksi jos sattuu viinaa juomaan liian aikaisin tabletin otosta.Ponimai? Hyvää matkaa Itse suuntaan kesän alussa Kemeriin ja en unohda käydä
HETI suihkun alla, sillä ihon pahin polttaja on
tekstiileihin kiteytynyt suola NaCl-MgCl 2.Siis
kahden arvoinen metalli tarvitsee kaksi halogeniidia päästäkseen oktettiin Apua työt iski
taas päälle.Tulis jo kesä...
(Xyzal ei nukuta...ainakaan minua. Jotkut muut kyllä - kokeiltu on) ;)
Otin tuotteen nimen talteen.Saiskohan sitä
Turkista ja millä nimellä?
passi ja rahapussi jossa on rahaa riittävästi ;)