kysymys

onko teillä tai tutuilla ollut saksanpaimenkoiran seurana pientä koiraa, esim. jokin pienikokoinen seurakoira? kuinka tulevat juttuun ja onko ollut ongelmia. voiko sakemanni asua saman katon alla pienen koiran kera?
2268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sakemannikin tottuu laidasta laitaan eläimistä ,meillä hoitaa kissoja ,kaneja naapurin lapsia .velipojan hevosta.yleensä kaikkia mitä mitä itse hyväksyt.

Äänestä

sopii, samoin kuin monen muunkin rodun kanssa. Meillä on sakuja ja harjiksia. Itsestä se on paljon kiinni miten koirat keskenään tulevat toimeen. Toki kaksi todella dominoivaa rotua kuten staffi ja saku..vierestä katsoneena; eivät välttämättä tule toimeen...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kymysys kirjoitti:

onko teillä tai tutuilla ollut saksanpaimenkoiran seurana pientä koiraa, esim. jokin pienikokoinen seurakoira? kuinka tulevat juttuun ja onko ollut ongelmia. voiko sakemanni asua saman katon alla pienen koiran kera?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu