Kuvatallennin

Mikähän olis hyvä tai paras tapa tallentaa kuvia,kun kiintolevy kohta alkaa täyttyä.Cd-levyille olen tallennellut,,mutta olisko jotain muita käteviä lisävaihtoehtoja olemassa?Ulkoiset kiintolevytkö,matkatallentimetko?

Mitkään kallionsisään lastaavat firmat ei tule sitten kysymykseenkään!!!!!
2467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

*Mitkään kallionsisään lastaavat firmat ei tule sitten kysymykseenkään!!!!!*

Tuo oli oikeasti hyvä vitsi. Näemmä joku muukaan ei luota noihin huuhaapuljuihin.

Mä olen tallentanut kuvia hyvälaatuisille DVD-kiekoille. Ei siis merkittömille halvoille bulkkilevyille. Olen tehnyt lisäksi niistä kaksoiskappaleet backupiksi ja niitä säilytän duunissa pöytälaatikossa. Alkuperäiset on kotona ihan vaan hyllyssä. Saattaa tuntua hätävarjelun liioittelulta, mutta ei ne kiekot nyt niin paljoa maksa ja haluan kuvien todella pysyvän tallessa vaikkapa tulipalon varalta. Mikään vakuutus ei nimittäin korvaa tuhoutuneita kuvia.

Äänestä
  • voisi ajatella kiintolevyjä, joko irrotettavaa mallia olevaa tai ihan koneen sisäisiä levyjä, nehän voi vaikka Raidata muiden levyjen kanssa, jos haluaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiintolevy täyttyy... kirjoitti:

Mikähän olis hyvä tai paras tapa tallentaa kuvia,kun kiintolevy kohta alkaa täyttyä.Cd-levyille olen tallennellut,,mutta olisko jotain muita käteviä lisävaihtoehtoja olemassa?Ulkoiset kiintolevytkö,matkatallentimetko?

Mitkään kallionsisään lastaavat firmat ei tule sitten kysymykseenkään!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu