Ruåtsi-pyörästä alvia?

Minkäikäisistä EU-tuontipyöristä ei alvia tarvitse enää maksaa?
3434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se on niin että jos maksat sen alvin siihen maahan mistä sen pyörän ostat, Niin sitten ei tarvitse sitä suomeen maksaa..

Äänestä
  • Aloittaja

    Entäs tuontivero, katsastus kotimaassa, ym. kustannukset? Vaikuttaako pyörän ikä näihin maksuihin?

    Äänestä

  • blankman kirjoitti:

    Entäs tuontivero, katsastus kotimaassa, ym. kustannukset? Vaikuttaako pyörän ikä näihin maksuihin?

    Samalla tavalla joudut maksamaan verot, tuot pyörän ruotsista tai saksasta.. tullin sivuilla on verotusesimerkkejä jo tuoduista pyöristä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


blankman kirjoitti:

Minkäikäisistä EU-tuontipyöristä ei alvia tarvitse enää maksaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu