niin, millon viralliset vastaukset sitten tuleepi?
millon vastaukset???
oiiop
92105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
tietääkseni 19.5
Ilmestyivät 16.4.
Viralliset tulokset ytl:stä tulee ehkä viikolla 21. joskus toukokuun puolessa välissä. Vielä niitä ei ole kouluille saapunu, uskokaa jo.
Ylioppilastutkintolautakunnan yleismääräyksistä (tarkistakaa halutessanne www.ylioppilastutkinto.fi):
"Lautakunta lähettää tutkintotulokset heti niiden valmistuttua kaikille lukioille yhtä
aikaa. Kevään tutkinnon tulokset lähetetään viimeistään 25. toukokuuta, syksyn
tutkinnon tulokset viimeistään 23. marraskuuta."
Eli tulokset eivät tule millekään sivulle ensimmäiseksi, vaan ne lähetetään ensin lukioille, jotka sitten hoitavat ilmoituksen kokelaille. Lukiot myös ilmoittavat esimerkiksi sanomalehdille uusien ylioppilaiden nimet, ja saattavat vaikka panna nimet omille kotisivuilleenkin, jos hyvin sattuu.
Lautakunta laittaa ylioppilaiden nimet nettiin vasta kun on käynyt selväksi, että ne ovat tulleet kaikkiin lukioihin ja ylioppilaiden on ollut ainakin mahdollista saada ensin asia tietoonsa. Lautakunta myös odottaa muutaman päivän sen takia, että pystyy tekemään teknisiä korjauksia mahdollisten virheiden takia, jos lukiot sellaisia sinne ilmoittavat.
ainakin matematiikan osalta ovat täällä:
http://matta.hut.fi/matta2/www/yoteht.html
... vai muuten vain amislainen? Siis pisteet, ei oikeat vastaukset.
"millon vastaukset???
Kirjoittanut: oiiop 30.4.2006 klo 11.53
niin, millon viralliset vastaukset sitten tuleepi?"
"Oletkos tyhmä...
Old Geezer 30.4.2006 klo 15.15
... vai muuten vain amislainen? Siis pisteet, ei oikeat vastaukset."
Kukahan tässä tyhmä, "asmilainen", on?
itse asiassa ovat ne, jotka lopullisessa arvostelussa hyväksytään. Koska arvostelu on vielä kesken, ei virallisia vastauksia ole vielä edes olemassa.
Lukihäiriö olikin sinulla! :)