Corollaan ei saa kattoluukkua..saako sitä ylipäätään mihinkään toyotaan?
HArmittaa
koska
81755
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
rälläkkä puree? Ehkä purkinavaajakin riittää?
Onhan niitä jälkiasennettaviakin luukkuja myynnissä.
joita autoihin jälkikäteen asennetaan. Luukku on se, joka liukuu katon sisällä, ikkuna on saranoitu muovinen läpyskä.
http://www.kaha.fi/cgi-bin/product/view.pl?gid=131
Ilmastointi riittää, kattoluukut on amisviiksien vehkeitä.
Kattoluukku on täysin järjetön. Laita ilmastointi. Miksi tarvitset kattoluukun?
Toyota liikkessäkin, kun kysyin asiaa.
Kattoluukku antaa autoon mukavasti valoa ja kaikinpuolin avaramman tunnelman. Kesäisin auringonpaisteessa kattoluukku on erittäin mukava varuste!
Xzibitille. Hemmo laittaa vaikka akvaarion autoosi. EI vaiskaan. KattoLUUKKUjen suosio Suomessa ei ole kovin suuri. Ehkä ilmasto aiheuttaa omat vaatimuksensa sen toiminnalle. Lämpimissä maissa varmaan suositumpi kuin meillä. Ja tuleehan siinä lisää jalkatilaakin samalla ;´) Ei kun kyselemään.
Sulla ole ollut kattoluukkua autossasi.
Mulla on kaksoiskattoluukku sekä 2-vyöhykeautomaatti-ilmastointi. Auton ollessa parkissa auringonpaisteessa, niin luukku hieman auki takaosastaan. Avot. Eipä ole auto enää pätsi. Samoin kun lähdet ajamaan helteellä, niin luukku auki, auto viilenee nopeammin. Kun auto on viilentynyt, niin luukku kiinni.
Kattoluukku on miellyttävämpi pitää auki kuin ikkuna.