tomb raider legend jumissa englannissa

olen jumissa englannissa.
kolmannessa huoneessa, tiedän että ns."sormus" pitää ampua että vene tippuisi alas, mutta pistooleilla en saa sitä ammuttua. olen yrittänyt jo montatuntia. minulla on pistoolien lisäks yks toinen pyssy, muttei panoksia siihen.
mikä avuksi?
1499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

..käytä manuaalitähtäystä, eli tilaa, jossa voi tähdätä ammuttavaa kohdetta tarkasti säätämällä (Muista esimerkiksi Japani, siellä tiputettiin valotaulu alas käyttämällä apuna tätä systeemiä). Tarkalle tähtäykselle (accurate aim) on olemassa oma näppäimensä, katso se control optionsista. Ja tietenkin ammut siihen renkaaseen, jota yrititkin. Toivottavasti se ei ole buginen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


helpmi kirjoitti:

olen jumissa englannissa.
kolmannessa huoneessa, tiedän että ns."sormus" pitää ampua että vene tippuisi alas, mutta pistooleilla en saa sitä ammuttua. olen yrittänyt jo montatuntia. minulla on pistoolien lisäks yks toinen pyssy, muttei panoksia siihen.
mikä avuksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu