Tommosen otin hajoamispisteessä olevan Nokialaisen tilalle ku aattelin että ihan kätsän näkönen vehje ja sisältää ne perusjutut (puhe tekstari) mitä vaan lähinnä tarvii.
Pisti kuitenki kiinnostaan ku netistä lueskelin, onko jossaki rapakon takana näissä oma softansa joka sisältää 3 peliä ja soittoäänten sävellysohjelman? Tässä ei ole kuin 1 peli (jota tuskin kukaan koskaan pelaa) eikä sitä composeriakaan näytä olevan. Että eihän ne eurooppalaiset tämmösiä tarvi, vai?
Toiseks muuten mainio perusluuri pilattu aivan käsittämättömän surkeesti tehdyllä tekstaripuolella. Mistään ei nää monesko tekstari siinä 335 merkissä on menossa ja pitää ite laskee että meniskö yks viesti ny siihen 160 merkin sisälle. Ja heti huomas että tekstaria kiireesti näpyttäessä on turhan helppo osua vahingossa puhelun katkaisunamiskaan, josta tekstari häviää välittömästi. Eikä tietenkään edes viestinvälitys-ominaisuutta.
Missähän ne Motorolan laadunvalvojat ja testaajat kuppaa ku tämmösiä emämokia luureihinsa päästävät.
C115
Paavo
1
386
Vastaukset
- puhelinmiess
Motorolan C115 on todella halpa, lähemmäs 29,90e voitko kuvitella!
Kahden vuoden takuulla! Eli se käy soittamiseen ja viestittelyyn. Se onkin riisuttu malli, tarkoitettu halvaksi. Sen käytettävyys ei ole Nokialaisten luokkaa, ja voiko sellaista tuon hintaiselta luurilta edes odottaa!
Käytettävyys ei tosissaan ole ihan luksusta, mutta tämä onkin mutsille, joka jättää lankapuhelimen pois. Osaa jo vastata ja soittaa. Eipä sitä muuta tarvitsekaan. Tekstiviestit ovat vain ärsyttäviä.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992065Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881876Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3271696Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht911231- 311227
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651052- 511047
- 581028