mä kammoan hämähäkkejä. ne on kammotavia. aina kun näen semmosen kiljun aivan kauheesti ja nousen jonnekin korkealle.
Vastaukset 3
- niitä
siellä korkeallakin on. Lukemani mukaan saattaa poikaset liidellä lentokeneiden siiviltäkin alas, että se siitä korkeasta paikasta. Kaivaudu mahdollisemman kauas maan alle, nyt tarkoitan että metri tolkulla niin luulis ettei siellä hämhäkkejö ole. Itsekin pelkään hämähäkkejä, listisin niitä heti kun näen mutten uskalla. Kokemuksesta voin myös sanoa ettei ne kiljumisesta välitä, valitettavasti. Mutta joku vaisto niillä pirulaisilla on, että ne osaa semmoista kohti ulkona tulla joka pelkää, ja kun vaihdat paikkaa niin ne kuitenkin kääntyy kohti. Eli tuota vois joku hämähäkkien sielunelämään tutustunut valaista vaistoaako ne pelon ja niitä itseään ei sitten pelotakkaan niin paljon isot ihmiset siinä ympärillä.
- hämppi
Juu niinhän ne ajatelevat, että: "Tuossapa onkin ihminen, joka pelkää minua! Pelästytänpä sen henkihieveriin, he he hee"
- ihkutin.....
hämppi kirjoitti:
Juu niinhän ne ajatelevat, että: "Tuossapa onkin ihminen, joka pelkää minua! Pelästytänpä sen henkihieveriin, he he hee"
Ihme juttu, kun iso ihminen pelkää sormustimen kokoisia yksilöitä. :3
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392361
- 59804
- 46798
Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää219625Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81587T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin7559- 47538
- 62532
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k16524- 42520