Onko kokemuksia?
Ostettiin juuri Jensen Ambassadör Continental sängyt ja tuolla Xo petarilla. Muuten tyytyväinen säänkyyn, mutta tuntuu kuumottavan alla koko sänky. johtuukohan petarista?
Olen jutellut myyjänkanssa ja palaan asiaan kunhan vähän pitempään kokeillaan...
Ostettiin juuri Jensen Ambassadör Continental sängyt ja tuolla Xo petarilla. Muuten tyytyväinen säänkyyn, mutta tuntuu kuumottavan alla koko sänky. johtuukohan petarista?
Olen jutellut myyjänkanssa ja palaan asiaan kunhan vähän pitempään kokeillaan...
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itellä runko-royal ja latexia päällä
Me ostimme syksyllä jensen ambassadörit ja kahden viikon käytön aikana miehen selkä kipeytyi niin että ei päässyt sängystä ylös. Hän soitti liikkeeseen ja liikkeestä sanottiin että selän tottuminen uuteen voi aiheuttaa kipua ja että pitäisi koittaa pari kolme kuukautta ja sitten uudestaan ottaa yhteyttä.
Parin kuukauden jälkeen selkä ei parantunut mihinkään ja taas jenseniltä sanottiin että koitapas vaimon puolta joka on pehmeämpi (liikkeessä suosittelivat miehelle hardin ja minulle mediumin). Mies kokeili muutaman viikon nukkua puolellani ja selkäkipu lähti. Eli ihan selvästi se hard oli liian kova miehelleni.
Kun mies tämän kaiken kokeilun jälkeen taas soitti stemmaan, sanottiin sieltä että on vähän myöhäistä valittaa kun aikaa on jo kulunut jne.... Mies kimpaantui ja stemma sanoi laittavansa asian jensenin edustajalle.
Jensenin edustaja sanoi samaa eli sängyn ostossa vastuu on ostajan ja valitusajat on ummessa. Antoi mukamas tosi hyvän tarjouksen meille, eli sama sänky mediumina 20% alennuksella (sen nyt varmaan saa kaikki jotka sängyn ostaa).
Juu, jäi kyllä uusi jensen ostamatta ja nyt on edessä yritys myydä tuoda eteenpäin ja ostaa tilalle joku muu merkki.
Mutta pointtna on että jos petari tuntuu pahalta niin vaadi heti uusi äläkä odottele tai käy niinkuin meillä.
olen odotellut nyt vapusta asti, enkä odottele yhtään enempää.
Meillä on molemmilla mediumit ja ne on oikeat meille, vaikka mä olen vaimoa painvampi.
Sen XO petarin (onkohan se sama kun latexi) pitäis olla just sen hengittävyyden kannalta tosi hyvä. Meillä se kyllä vaan lämmittää selkää. einyt ihan hiosta mutta lämmittää ettei peittoa voi pitää päällä. No talvellahan se on vaan hyvä, mutta kesällä kun kämpässä ei voi nukkua muutenkaan, niin tulee ahdistus ja perkeleet lentää.
petarin vaihdolla ei ole paljoa virkaa. ostakaa hyvät ihmiset hästenssin patjat jos haluatte hyvät, ja tämä on puolueeton mielipide sillä liikkeessä jossa itse teen töitä myydään muita halvempia merkkejä ja joka päivä joutuu valehtelemaan että nämä ja nämä ovat yhtä hyviä kuin hästens vaikka tiedän että näin ei ole koska vanhemmillani on hästenssit ja niissä on niiiiin hyvä nukkua.
Vaihda Hästensiin. Se on pelkästään luonnonmateriaaleista valmistettu sänky ja ei hikoiluta!
Tempur on kaikista paras! Ostin sellaisen itselleni yöllisen shown (jalkojen heiluttelu, käsien taputtaminen yms) takia, mieheni ei voinut nukkua vieressäni! Mutta se loppui kun ostin tempurin. Kallis mutta varmasti hintansa väärti!