Tarkoitus olisi olla reissussa 3,5 viikkoa.
Mikä on paras aika matkustaa elo-joulukuu ajalla?
Mistä olisi edullisinta tilata lennot, kun ei ole meno-paluu samasta paikasta?
Floridassa olisi tarkoitus viettää aurinkolomaa.
california-florida- NY
mistä halvimmat lennot
1
421
Vastaukset
- matkaajat
Hieno matka on siis edessä. Aurinkoloman viettäminen noina aikoina Floridassa voi olla pettymyskin. Syksyllä on pahimmassa tapauksessa myrskyjä, ja joulukuussa on pahimmillaan yöpakkasia, tai ainakin lähellä nollaa.
Parasta olisi, jos pystyisi noista kuukausista valitsemaan vasta USA:ssa ajankohdan kuhunkin osavaltioon. Voisi seurailla sääennusteita ja mennä sinne missä parhaat kelit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1166310Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3776113Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695810Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452345Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1151390- 121211
- 1821052
- 59867