hääpuhe "vironkielinen"

kaaso 7/06

Onko kellään ylhäällä humorillista "vironkielistä"-hääpuhetta...

7

8356

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Charles

      Se on jo kulunut vitsi, joten sitä ei kannata häissä enää lukea.

      • Juulia

        oletko tutustunut www.amoriinit.com ja www.naimisiin.info -sivustojen keskustelupalstoille? Siellä on asiallisempaa keskustelua häistä ja vinkeistä. Ne toimivat minulla ainakin häiden suunnittelun suurena apuna, joten uskon että sieltä löytynee sinulle etsimäsi.


      • jarnake

        tätä on pakko kompata.
        mietintämyssyä vaan ja uusia pirteitä ideoita; se viropuhe on ollut jo reilu 10 vuotta sitten "hääleikkikirjaan" painettuna, tuskin paikalla on ketään, joka ei olisi juttua kuullut!


      • Johkis

    • häävieras

      Juu sellaisen puheen kuulin viime heinäkuussa tuttavani häissä. Eipä ollut erityisen onnistunut ohjelmanumero, vieraita ei naurattanut ollenkaan. Jostain netistä se kai oli löytynyt.

      • susu

        On se puhe sitten minkälainen huumoripuhe tahansa, sen hauskuus riippuu täysin siitä, miten se esitetään!!
        Jos joku sellaisen haluaa, ei sitä pidä muiden arvostella.


    • Mirtzu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      75
      2773
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      28
      2527
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      47
      2248
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      2036
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      111
      1527
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1383
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1052
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      1024
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      828
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      106
      818
    Aihe