HUSQVARNA CR 250 -96

erico

Olen katellut kyseistä crossia harrasteluajokiksi, onko siihen helppo löytää kulutusosia ja onko tekniikassa joitain heikkouksia joita pitäisi tarkemmin kattoa ostaessa?? Muuta tietoa ko.ikäluokan huskuista?

5

1395

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JJJJjjjj

      Ei kannata hussea ostaa, eikä varsinkaan 90-luvun laitteisiin. Rikki jatkuvasti ja osat kiven alla. Ja ne osat mitä löytyy, maksaa maltaita.

      Osta vaikka kotari tai gassi ennemmin.

      • erico

        voisitko kertoa yhtään tarkemmin? Ainakin tavalliset kulutusosat eivät tunnu olevan sen kalliimpia kuin muillakaan, on tietysti varmaan osia joita joutuu tilaamaan org.osina ja maksavatkin sitten sen mukaan? Eli onko yhtään huonompi ostos kuin vastaavan ikäiset japsit?


    • tuon ikäistä ostaa

      Nuo vanhemmat huskyt (99 ja sitä vanhemmat) ovat tunnetusti herkempiä hajoamaan koneeltaan. Runko ja jousitus nyt on parasta mitä tuon ikäluokan pyörissä on ollut, mutta kulutus osia ei saa kovin hyvin, ja harvinaisemmat osta joutuu tilata ulkomailta, tai mahdollisesti ei saa enää ollenkaan. Osta suosiolla 00 tai uudempi husqvarna niin varaosien saatavuus ei ole ongelma.

      Itselläni oli kyseinen pyörä (tosin 97 vuosimallia) käytössä noin 2kk, syynä miksi noin vähän aikaa niin 2-täydellistä koneremonttia, mutta ei se halunut kestää kasassa.

    • Husse kasattavana

      Terve! Minulla on levällään kyseinen pyörä vm. 96 niin voisko kukaa kertoa mistä siihen saa hammasrattaiden ja akselin väliin sopivat neulalaakerit??

      • -Hondisti-

        Noin vanhaan pyörään tuskin saa mitään osia mistään. Kannattaa ksyellä veteraanimoottoripyöräklubilta, tai mieluummin toimittaa koko paska Kuusakoski Oy:n käsiteltäväksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1341
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1241
    3. 64
      1230
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1215
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1049
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      957
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      923
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      84
      847
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      824
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      791
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      686
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      656
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      618
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      592
    19. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      564
    20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      307
      555
    Aihe