silikonin uusiminen+hinta ammattilaisen tekemänä?

kysyjä....

paljon maksaa Espoon seudulla jos kutsuu ammattilaisen vaihtamaan kylpyhuoneeseen silikonit?

7

14165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hiiri

      et vaihda itse? Otat entiset pois varovasti särkemättä mahdollista vedeneristystä. Pyyhit asetonilla ja laitat uudet.

      • Late

        Niin, no kysymyshän ei näemmä ollut aseteltu niin että 'miten vaihtaisin silikonit itse'? Miksei joku saisi vaikka siirrättää keittiön pöydän ammattilaisilla, jos niikseen tulee?


      • hmm

        Mitenkäs ne vanhat saa helposti pois??


      • jokuvaan
        hmm kirjoitti:

        Mitenkäs ne vanhat saa helposti pois??

        Oisko tässä nyt kuitenkin kysymys ei niinkään silikonien kuin saumauslaastien uusimisesta? Iso ero! Silikonit nyt rapsuttaa vaikka veitsellä ja uudet tursutat nopsaan jos käytät vähän teippiä apuna. Saumauslaasti voi jo sit kannattaa teettää ammattilaisella vaikkei paha homma olekaan jos ei oo alla vesieristysongelmia.


    • muurari Uusimaa

      Elikkäs hintaahan tässä kysellään eikä sitä osaako(viitsiikö,onko aikaa tms). No kyllähän tommoinen on yleensä ns tuntityönä tehtävää hommaa, itelläni on yritys ja laskuttaisin ko työstä 30eur/h alv 22%, ja uudet silikoonit saisit samaan hintaan.

      • Anonyymi

        Laitatko sun s-posti :) meille ainakin olisi tarve 😃 tai laitat mulle posti [email protected]


    • tan1a

      Hei. Meillä oli vähän aikaa sitten vastaavanlainen työ tehtävänä, eikä haluttu sitä itse tehdä. https://kodinplaza.fi/ mukaan peruskylppäri varmaan sen 200-500 euroa riippuu vähän kuinka paljon sitä saumaa on. Meillä kylpyhuone 7 m2 sauna 3 m2 yhteensä 600 €.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      65
      16403
    2. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      37
      4369
    3. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      297
      2567
    4. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      135
      1878
    5. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      131
      1533
    6. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      386
      1469
    7. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      14
      1299
    8. Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä

      Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E
      Ikävä
      10
      1253
    9. Onko PS kaaoksessa?

      Kuinka pahasti kulissit heiluu? Tulenarka aihe? Kyllähän vaalitappio toisensa jälkeen on vakava paikka, mutta jospa P
      Perussuomalaiset
      76
      972
    10. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      115
      955
    Aihe