paljon maksaa Espoon seudulla jos kutsuu ammattilaisen vaihtamaan kylpyhuoneeseen silikonit?
Vastaukset 7
- hiiri
et vaihda itse? Otat entiset pois varovasti särkemättä mahdollista vedeneristystä. Pyyhit asetonilla ja laitat uudet.
- Late
Niin, no kysymyshän ei näemmä ollut aseteltu niin että 'miten vaihtaisin silikonit itse'? Miksei joku saisi vaikka siirrättää keittiön pöydän ammattilaisilla, jos niikseen tulee?
- hmm
Mitenkäs ne vanhat saa helposti pois??
- jokuvaan
hmm kirjoitti:
Mitenkäs ne vanhat saa helposti pois??
Oisko tässä nyt kuitenkin kysymys ei niinkään silikonien kuin saumauslaastien uusimisesta? Iso ero! Silikonit nyt rapsuttaa vaikka veitsellä ja uudet tursutat nopsaan jos käytät vähän teippiä apuna. Saumauslaasti voi jo sit kannattaa teettää ammattilaisella vaikkei paha homma olekaan jos ei oo alla vesieristysongelmia.
- muurari Uusimaa
Elikkäs hintaahan tässä kysellään eikä sitä osaako(viitsiikö,onko aikaa tms). No kyllähän tommoinen on yleensä ns tuntityönä tehtävää hommaa, itelläni on yritys ja laskuttaisin ko työstä 30eur/h alv 22%, ja uudet silikoonit saisit samaan hintaan.
- Anonyymi
Laitatko sun s-posti :) meille ainakin olisi tarve 😃 tai laitat mulle posti [email protected]
- tan1a
Hei. Meillä oli vähän aikaa sitten vastaavanlainen työ tehtävänä, eikä haluttu sitä itse tehdä. https://kodinplaza.fi/ mukaan peruskylppäri varmaan sen 200-500 euroa riippuu vähän kuinka paljon sitä saumaa on. Meillä kylpyhuone 7 m2 sauna 3 m2 yhteensä 600 €.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51863
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 54619
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43552Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29507Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4492En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.27437- 33415
- 66409
- 32405