Flash

Mitenkäs noi flash-ikkunat saa suljettua kun joskus tulee vierailtua nettisivulla jossa joku flash-ikkuna peittää osan tekstistä. Joskus niissä on sellanen close nappi tai sitten x jota klikkaamalla ikkuna häviää mutta entäs sitten kun ei ole, miten sellainen suljetaan?
3180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämä nyt ei varsinaisesti ole vastaus kysymykseesi. Mutta, kde:n konqueror selaimen liitännäisten asetuksista löytyy kohta: lataa vain pyydetyt sovelmat. Kun tuo toiminto on valittuna näkyy webbisivuilla kaikkien flash-touhkan päällä vain painike jossa lukee Start Plugin, ja sitä painamalla flash-hilke halutessa avautuu. Katevää, eikö totta.

Äänestä
  • Joo näppärää. Saisko samanlaista tehtyä jotenkin firefoxissa? Konquerorkin toki on mutta en tykkää sitä juuri käyttää. No ehkäpä sitä voi sitten vaivautua katsomaan ne sivut konquerorilla kun tuo ongelma esiintyy...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Flashh kirjoitti:

Mitenkäs noi flash-ikkunat saa suljettua kun joskus tulee vierailtua nettisivulla jossa joku flash-ikkuna peittää osan tekstistä. Joskus niissä on sellanen close nappi tai sitten x jota klikkaamalla ikkuna häviää mutta entäs sitten kun ei ole, miten sellainen suljetaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu