Kertoisitteko mitä juhlapaikkoja on Hollolan alueella ja Lahdessa. Tarkoituksemme on mennä vihille 10.2.2007 Hollolan kirkossa ja haluaisimme hääjuhlan niin, että kirkolta ei olisi niin kauhean pitkä matka. Lahtitravelin nettisivuilta ei juuri apuja löytynyt, tai siis mitään varteenotettavaa ehdokasta.
Jos teillä hyvät immeiset on kokemusta tai tietoa hyvistä juhlapaikoista ko. alueilta, niin ilmoitelkaa! Kiitos!
Jos teillä hyvät immeiset on kokemusta tai tietoa hyvistä juhlapaikoista ko. alueilta, niin ilmoitelkaa! Kiitos!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Moi!
Onhan niitä juhlapaikkoja jonkun verran.Itse kyselin 9 eri paikasta hintoja.Päädyttiin Ravintola voittoon,se on hyppyrimäkien lähellä.Paikan vuokra ei maksa mitään.
Ruuat on 25e/henkilö.Itse saan menun suunnitella sinne, tulee ainakin mieluisia ruokia:)
Hollolassa Rälssinhovi 500e paikan vuokra.Se on aika lähellä kirkkoa.Ruuat 36e/henkilö.Samoin kun kunnantupa, mutta se ei meitä oikein kiinnostanut.
Hollolan hirvessä oli kamalat ruuat:(ja hintaa oli 36-38e/henkilö.Paikan vuokra 200e.
Upseerikerho, oli varattu silloin kun mennään naimisiin.Luulen että silläkin on hintaa.
Lahti Marinaa käytiin katsomassa, mutta siihen jäikin kahvilan puolella porukka poltteli tupakkia:(muutenkaan ei ollut mitenkään viihtyisän oloinen.
Salpakievaria Hollolassa on kehuttu.Sieltä tuli meille liiaan myöhään vastaus.En muista sen ruoka hintoja.
Ravintola Lokki paikan vuokra 3000-4000e, toiveiden mukainen buffetpöytä.Vähän turhan kallis.
Kiitos tosi paljon vastauksesta!! Näillä päästäänkin aika kivasti alkuun.
Lisää ehdotuksia otetaan silti vielä vastaan! :)
Luhtaanpirtti Seestassa. Vai onko liian kaukana? Moni on kehunut. Riippuu tietenki et millasia häitä olette suunnitelleet. Kannattaa tutustua!
Nuorisoseurantalo Kukko, Kukonkoivussa Hollolassa; ei pitkä matka kirkosta ja tosi kiva paikka, voit tuoda itse pitopalvelun ja oman juomat.
http://koti.phnet.fi/hns/hollolannuorisoseura/
Kuinka paljon teille tulee vieraita? Paikkojahan kyllä on, isommalle vierasmäärälle on vain vaikeampi löytää. Voin sanoa että kokemusta on.
Yksi aika hieno paikka on Jokelan kartano. Lahdesta n. 30km Hämeenkoskelle. Saattaa olla kylläkin liian kaukana, mutta kuitenkin. Sinne mahtuu 50-100 hlöä.
Lahdessa on myös KTV:n maja Kotiniemessä. Hieno paikka järven rannalla, hintakaan ei ole paha.
Myllysaaressa on Kommodori, sekin aivan mahtava paikka kesäisin.
Messilässä on se kartano sekä toisena vaihtoehtona markkinaravintola.
Helpottaisi jos antaisit vähän lisätietoja. Kuinka paljon vieraita? Haluatteko tuoda oman pitopalvelun? Omat juomat? ym.
Toivottavasti näistä oli edes vähän apua.
Kiitos vastauksestasi!
Meille on tulossa vieraita noin 70 vierasta ja tarkoitus olisi hankkia oma pitopalvelu ja juomat. Onhan näitä vaihtoehtoja tässä jo tullut itsekin netistä tutkittua, että eiköhän näillä päästä ihan kivasti alkuun.
Tiedätkö muuten mistä saisi hyvän ja samalla tietysti mahdollisimman edullisen pitopalvelun? onko sulla niistä kokemusta?
Ei välttämättä halvin, mutta älyttömän hyvä:
http://www.cateringteam.fi/index.html
On siis catering-firma, tekee ruokaa paikanpäällä jne. ei eilisiä lihapullia.
Ja toinen, joka oli yhden tuttavaparin häissä ja ihan ookoo: Jukka Klinga Ky, Ateriapalvelu