en ole vielä lukenut kutoskirjaa joten kysynkin että näkyykö voldemorttia siinä lainkaan?
viitoskirja oli sen takia tylsä koska voldemorttia näytettiin siinä niin vähän
voldemort kuutosessa?
12
1164
Vastaukset
- Harry-91
Voldemort ei esiintynyt "livenä" kertaakaan kuudennessa kirjassa, mutta Dumbledoren muistoissa hän kyllä esiintyi.
- ......
Joo livenä ei esitetty mutta näytettiin Voldemortin nuoruutta Dumbledoren muistojen kautta ja muutenkin käsiteltiin tyyppiä viimeistä kirjaa ajatellen. Kertailtiin myös taphtumia henkilöön liittyen. Kyllä voi sanoa, että näin Voldemort fanille kutonen oli hyvä ja ehkä makoisin kirja tähän asti.
- ______
ne ei ollu kaikki d:n muistoja, ne oli osa myös muitten tyyppien muistoja!!!!!!!
- ......
______ kirjoitti:
ne ei ollu kaikki d:n muistoja, ne oli osa myös muitten tyyppien muistoja!!!!!!!
Periaate on kuitenkin sama.
- vehnä
Voldemort näkyy vain Tom Valedrona. Kerrotaan sen historiasta ja nuoruudesta (ja ne oli kyllä kirjan parhaita kohtia, muuten oli aika tylsää luettavaa).
- Harry-91
Oli siinä myös yksi muisto, jossa Voldemort tunnettiin jo nimellä Voldemort. Nimittäin se, kun Dumbledore ja Voldemort neuvottelevat keskenään siitä, pääseekö Voldemort pimeyden voimilta suojautumisen opettajaksi.
- haluaisin
selvittää tuon lukemalla kirjan, mutta jos kerta haluat tietää niin ei esiinny ollenkaan.
- Lordi kaikkitietävä
...sitä mieltä ettei se ilmestyny kutosessa kertaakaan "livenä" (Iso miinus). Parhaita oli kyll ne voldemortin lapsuusmuistot jne. On kyll inhottavaa kun kaikissa kirjoissa lopulta käy samoin: Paha häviää ja hyvät voittaa ja elää onnellisena loppuun asti. Pyh ja pah. Haluaisin jotain uutta tohon rytmiin. Mitä mieltä itte ootte?
- dada
Lordi kaikkitietävä kirjoitti:
...sitä mieltä ettei se ilmestyny kutosessa kertaakaan "livenä" (Iso miinus). Parhaita oli kyll ne voldemortin lapsuusmuistot jne. On kyll inhottavaa kun kaikissa kirjoissa lopulta käy samoin: Paha häviää ja hyvät voittaa ja elää onnellisena loppuun asti. Pyh ja pah. Haluaisin jotain uutta tohon rytmiin. Mitä mieltä itte ootte?
Meniköhän se nyt ihan noin, että kaikki hyvät sai elää elämänsä onnellisina loppuun asti tässäkään kirjassa?? Lordi Kaikkitietävä taisi jättää lopun lukematta..
- emäproo
eipä muistaakseni näkynyt.. ja tavallaan näkyi...
- ginny*
Siitä on jo jonkin aikaa kun luin sen kirjan mut ei muistaakseni Voldia näkynyt..
Tylsää.. - Anonyymi
Vanhaa Voldemortia ei esiintynyt, mutta Harry ja Dumbledore katselivat ajatuseulassa muistoja Volden lapsuudesta ja nuoruudesta. Lisäksi "nykyajassa" Voldemort pysyi taustalla uhkana, kun hän oli aloittanut avoimen sodan, ja hänen kerrottiin myös antaneen Dracolle tehtävän murhata Dumbledore.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..2066405Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa834832Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1124653"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste123059Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa982812En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.622245Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1331737odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1391654- 601651
- 541471