Nyc:sta autolla itärannikkoa Miamiin

Ville

Hei Olemme vuokranneet auton ja tarkoitus olisi ajaa Miamiin New Yorkista. Olisiko jollakin hyviä vinkkejä minkä reitin kannattaisi valita ja missä olisi hyvä yöpyä ja mitkä olisi parhaimipia nähtävyyksiä.

4

829

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ajellut

      reissu sillä jenkeissä matkat pitkiä ja satoja kilometrejä pelkää tasaista viljelyspeltoa ja latoja siellä ja täällä. Niin yksitoikkoista, huokaus...

      • Sami L

        New Yorkin ja Miamin väli ei ole missään keskilännen preerialla.
        Jos haluaa nähdä vanhoja pikkukaupunkeja, niin voi poiketa vanhalle U.S. Route 1:lle, joka kulkee niiden läpi. Interstatet kulkevat asumattomammilla alueilla kuten meidänkin moottoritiemme.


    • dhgjdgh

      Jos nähtävyyksiä/maisemia haluaa, niin kannatta ajaa rannikkoa pitkin. Washington on ihan siisti paikka ja kuulemma Savnnah. Itse ajanut reitin edestakaisin. Mennessä 18h ja paluussa, kun hieman kiertelimme niin 23h. I-95 pitkin pääsee suoraan Miamiin, mutta tien varrella ei ole mitään ihmeellistä. Kannattaa ajaa rampeista pois ja tutkia seutuja. Sen huomasimme, että viikonloppuna oli aika mahdotonta saada motellihuonetta I-95:n läheltä.

    • Jarkko

      Kannattaa käydä esim Atlantic Cityn kautta, ajaa sitten Chesapeak Bay-Bridgen yli Virginiaan. Tai sitten Washingtonin kautta jos se kiinnostaa. Pohjois Carolinassa voi ajaa saarien kautta, siellä on esim Wright-veljesten muistomerkki ym. Charleston in mielenkiintoinen kaupunki Etelä Carolinassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2284
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      27
      1184
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      85
      1032
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      952
    5. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      924
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      128
      878
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      793
    9. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      769
    Aihe