Microsoftin CD:llä olevaa WORKS7.0:aa en saa asennettua kannettavalle koneelleni, koska asennuksen alkuvaiheessa tulee herjaus "--varmista että ohjelma on luotu ja että sinulla on oikeus käyttää sitä." Soitin Microsoftin tukeen ja sieltä neuvottiin sulkemaan viruksentorjuntaohjelmat asennuksen ajaksi. Mulla on Elisan tietoturvapalvelu, muutin sen asetukset "salli kaikki", jolloin tuli ainakin tietoturvaherjaus ("--tietoturva saattaa olla uhattuna--"). Microsoftilla sanottiin vielä, että heille ei kuulu WORKS:in tuki, vaan pitää kääntyä laitetoimittajan puoleen. Onko joku pikkuniksi, millä saisin ohjelman asennettua, aika aloittelija kun olen?
Asennusongelma
Works7.0
1
332
Vastaukset
- Worksilla
Asenna mieluimmin ilmainen avoimen lähdekoodin toimistopaketti OpenOffice. Saat paljon muutakin ja on kaikin puolin parempi kuin Works on koskaan ollut.
http://fi.openoffice.org/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1672804
- 2012087
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.501922- 711776
- 921658
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91531- 811244
- 811080
- 951039
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes1961030