Onko muita lähdössä hyvästelemään Allua ensiviikolla ST Jamesin Puistoon?
Viimeinen "kunnollinen" pelaaja laittaa tossut naulaan.
Onko täällä muita Newcastle faneja?
Alan Shearer Newcastle United
10
762
Vastaukset
- mutta
ota vaikka keke armstrong messiin...
- drikke
Totta kai Shearer tullaan hyvästelemään, maailman viimeinen old time pelaaja. En sano että nykyaikainen pelimuoto olisi jotenkin halveksuttava, mutta kyllä se vanha aika oli upeaa!! Shearer on viimeinen old time pelaaja maailmassa ja tietenkin brittiläinen! Tällainen legenda pitää itse nähdä!
- Terppa
drikke kirjoitti:
Totta kai Shearer tullaan hyvästelemään, maailman viimeinen old time pelaaja. En sano että nykyaikainen pelimuoto olisi jotenkin halveksuttava, mutta kyllä se vanha aika oli upeaa!! Shearer on viimeinen old time pelaaja maailmassa ja tietenkin brittiläinen! Tällainen legenda pitää itse nähdä!
52 000 katsojaa... suomenlippu mukaan ?
- NEWhomoCASTLE
HOMO-shearber ihan hyvä ku se hHOMO lopetaa!! HUOMENNA OTAN PYSSYN JA AMMN SITÄ HOMOO PILLUUUUUUU
- Terppa
Vai teini jolla on jäänyt sormi ketjujen väliin?
- Perkele!!!!!
Terppa kirjoitti:
Vai teini jolla on jäänyt sormi ketjujen väliin?
Sunderlandilla menee tällä hetkellä kirjaimellisesti aivan vituilleen!! Paikka League One:ssa odottaa!! Sinne kuuluisi Middlesbroughkin!!!!
- Shearer
Jumala.
Kiitos Alan, kun maalasit 203 kertaa Newcastlen paidassa. Kiitos varsinkin maaleista Manua,Mackemsia ja Spursia vastaan.
True fan kiittää. - Jeremiah_Dixon
Näin olettaisin. Kerrassaan hieno pelaaja, ja todellinen Newcastle-legenda. Jos oisin rikkaampi mies, niin olisin lähtenyt matsia kattomaan. Minkälainen oli tunnelma paikan päällä?
- Terppa
Jo peliä edeltävä päivä oli vaikuttava.
Oli mukavaa kulkea raitapaidat päällä, yhdessä tuhansien Scottien kanssa... Loppuillasta kyyneleet virtasi Shearer baarissa.
Aivan mahtava tunnelma ja hieno ohjelma... (surullinen kylläkin)
Lippujen saanti meinasi tehdä hiukan tiukkaa :-D
Kuvia löytyy matsista ja alkuillasta
Kokemuksena käsittämätön!
- Newcastle fani
Olen Arsenalin kannattaja, mutta voiko kukaan olla kunnioittamatta Sheareria... Loistava brittiläisen kärkipelaajan ruumiillistuma ja hieno ura! Kaikki kunnia, syvä kumarrus ja iso kiitos Shearerille kaikista näistä vuosista!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4613927Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181672- 1161486
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n891454Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991398Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591346- 521286
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi931204- 441069
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa331057