Alassio

Heips!

Muutama kysymys, jos joku on lomaillut kyseisessä paikassa? Millainen lomapaikka? Rauhallinen? Auton vuokraus, paljonko? Junayhteydet, minkä hintaisia? Kertokaa omia mielipiteitä?

-Kiitos :)
5830
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

eli junista saat tietoa www.trenitalia.com, saa myös englannin kielelle. Junat on edullisia ja kulkevat melko usein joka puolelle italiaa ja myös moniin euroopan kaupunkeihin. Alassiosta tiedän melko vähän, käynyt olen kerran. Nätti kaupunki, melko rauhalliselta vaikutti ainakin noin alkukeväästä kun kävin päiväseltäni (asuin tuolloin Italiassa, Genovassa)

Äänestä

Alassio, yks parhaista välimeren rantakaupungeista, autolla et tee mitään. Juna tai skootteri ainoat kelvolliset kulkuneovot jalkojen lisäksi. Kokemuksen arvoinen kävelykatu aivan rannassa kiinni. Tarjoaa kaiken turistin iltakävelystä shoppailun kautta yöelämään. Keskitetty hotellivarausjärjestelmä toimi jo 80-luvulla. Mene, et pety, etkä ole leimattu muiden suomipellejen lailla kuten normaali turistirysissä.

Äänestä
  • suomi turistirysä pellestä!

    "Kävelykatu tarjoaa kaiken turistille?
    Etkä ole leimattu muiden suomipellejen lailla
    kuten normaali turistirysissä."

    Paikka vaikutti mielenkiintoiselta, niin kauan
    kunnes sinä siihen vastasit...

    ja se kävelykatu oli sinun kokemuksesi?
    Mitä muuta koit ja näit, kuin kävelykadun?

    Kyselee suomipelle, historiaa ja kultuuria vailla..

    Äänestä

olen ollut useamman kerran.tosi tyylikas kaupunki kirjoitan tata portorozissa olen ollut taalla jo 12pv.huomenna lahden italian puollelle.

Äänestä
  • Joo, Alassio on oikein charmikas paikka. Juna kulkee suoran läpi kätevästi. Voit es. lentä Nizzan, ja otta junan sieltä ja mennä suoraan Alassion. Se on aika nuorekas paikka, minun mielestä ei sovi es. lapsiperheille. Trendikkäittä nuoria ihmisiä(ainakin silloin kuin kävin)Tosi kiva kävelykatu.Ihania pieniä baareja ja ravintoloita. Asuin itse silloin Diano Marinassa, olin vain käymässä yhden päivän siellä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Italiaan kirjoitti:

Heips!

Muutama kysymys, jos joku on lomaillut kyseisessä paikassa? Millainen lomapaikka? Rauhallinen? Auton vuokraus, paljonko? Junayhteydet, minkä hintaisia? Kertokaa omia mielipiteitä?

-Kiitos :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu