Miten hotelliin?

ekakertaa

Luin että taksit kalliita - kannattaako varata lentokenttäkuljetus, vai ottaa taksi? Hotelli Santana. Millainen paikka?

8

1802

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haaaaaa

      joo, sika kalliita on taksit. Santana hotelli on ihan P A S K A ! Joten lykka till sinne vaan..

      • eka kertaa

        Valaise hieman? Millä perusteella se on paska?


    • Rory

      Voit soittaa mustan taksin, tulee kentälle alle puolessa välissä. Wembleys-niminen firma. numeron olen ehkä laittanut tänne, tai saat kentän infosta. kentällä pörräävät valk.taksit ovat kalliimpia kuin nuo.

      tuosta hotellista en tiedä, sijaitsee varmaankin muualla kuin Sliemassa päin?

      • eka kertaa

        Se Santana sijaitsee, kuten otsikkokin kertoo St. Paul'sissa lähellä Buggibaa (??) Millaista aluetta lienee?


      • Rapa
        eka kertaa kirjoitti:

        Se Santana sijaitsee, kuten otsikkokin kertoo St. Paul'sissa lähellä Buggibaa (??) Millaista aluetta lienee?

        Santana on aivan jees. Hyvät huoneet ja
        runsas aamiainen noutopöydästä, kahvia sai automaatista: tavallista, capuccinoa ym. Meidän parvekkeemme valitettavasti oli varjon puolella, mutta muuten aivan ok. Onneksi terassille paistoi aurinko. Toivotan hyvää matkaa!


      • vinkki tähän
        eka kertaa kirjoitti:

        Se Santana sijaitsee, kuten otsikkokin kertoo St. Paul'sissa lähellä Buggibaa (??) Millaista aluetta lienee?

        Jos haluaa säästää rahaa, kannattaa käyttää busseja, jotka ovat tosi halpoja. Aikatauluja on täältä päästä vaikea selvittää, mutta käsittääkseni lentoasemalta pääsee vaihtoyhteydellä Buggibaan, auton vaihto Slieman kaupungissa Vallettan kupeessa. Tai sitten ajaa taksilla (alle 10 km) lentokentältä Sliemaan, jossa on myös Buggiban suuntaan menevien linjojen pääteasema. No, lentokentältä on Buggibaan suorinta tietä reilut 20 km.


      • @--->----
        vinkki tähän kirjoitti:

        Jos haluaa säästää rahaa, kannattaa käyttää busseja, jotka ovat tosi halpoja. Aikatauluja on täältä päästä vaikea selvittää, mutta käsittääkseni lentoasemalta pääsee vaihtoyhteydellä Buggibaan, auton vaihto Slieman kaupungissa Vallettan kupeessa. Tai sitten ajaa taksilla (alle 10 km) lentokentältä Sliemaan, jossa on myös Buggiban suuntaan menevien linjojen pääteasema. No, lentokentältä on Buggibaan suorinta tietä reilut 20 km.

        Hei,
        kannattaa käydä tutustumassa seuraaviin nettisivuihin http://www.visitmalta.com/

        Sivuilla on paljon hyödyllistä tietoa Maltan matkaajalle ja sieltä löytyy myös linkki bussiaikatauluihin.

        Hyvää matkaa!


    • natia

      Hei!
      Omasta kokemuksesta Santana on hyvä kokemus. Itselläni oli lentokenttäkuljetus, joka olikin tarpeen, koska matkaa kertyy noin tunnin verran kentältä hotellille, ehkä noin 30 km. Lentokenttäkuljetuksen avulla oli helppoa matkata perille saakka. Maksoi kai 14 euroa, joten onhan se kalliimpi kuin paikalliset bussit, mutta niitä joutuu vaihtamaan monta kertaa matkalla, joten saattaa joutua hukkaan matkallla :)
      Santana oli mukava hotelli, työntekijät erittäin mukavia ja rentoja. Aamiainen oli runsas ja vaihtoehtoja löytyy. Hotellin pubi mukava, mutta todella hiljainen meiningiltään (ainakin huhtikuussa), karaokea saattoi joku laulaa. Hotellissa 24 h aulabaari, jossa erittäin ystävällistä henkilökuntaa ja yöpalat sai eteensä hymyn kera puoliviideltä yöllä. Suosittelen!
      Bugibba paikkana melko rauhallinen ainakin alkukesästä, melkoisen paljon turisteja, joten paikalliseen elämään haluavan tulee matkata muuaalle tutustumaan. Bussiterminaali aivan hotellin vieressä, noin 100 m, joten helppoa kierrellä saarta. Oikein hyvää matkaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6178
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5657
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2673
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2098
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1808
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1068
    Aihe