Pelkkä meno Suomesta Japaniinhan kestää 21 tuntia suunnilleen..Onko tuo matka kovin raskas? Matkoihinhan menee sitten yhteensä ainakin vähän yli 2 päivää. Ja tuo 6 tunnin aikaero, sopeutuuko siihen miten nopeasti?
Kiitos :)
Lentomatka ja aikaero
7
5684
Vastaukset
- ????
Finnairin suoralla lennolla esim. Osakaan (tai Tokioon) matka kestää kymmenisen tuntia. Ei paha? aikaeroon sopeutuu yllättävän hyvin nimenomaan itään päin lennettäessä - etenkin jos menet yölennolla ja olet perillä paikallista aikaa iltapäivällä - sinnitele hereillä iltaan asti, ja hupsista vaan - seuraavana aamuna heräät ihan oikeassa ajassa!
- aikaero
aikaero: Japani 7h
- aikaero
on talviajalle. Kesäajan ero on 6h
- sasae
Mistähän kautta oikein lentelet kun noin kauan kestää? Minulla lento kesti viimeksi vähän päälle 9 tuntia. Finnairilla tulin.
Kesällä aikaero tosiaan 6 tuntia, muulloin 7 tuntia. Kun tulet, et meinaa saada aluksi unta, mutta aamulla kyllä nukuttaisi puolillepäiville saakka. Mulla menee miltei viikko aikaeroon tottumiseen aina, mutta jotkut sopeutuu nopeammin. - ja aikaero nyt 6h
mulla meni aikaerosta selviytymiseen useampi paiva. lensin finskin yolennolla ja olin perilla taalla aamulla. eka aamu ja paiva oli ihan tuskaa pysytella hereilla ja olin ihan pihalla... en tosin nukkunut lentokoneeessa, kun sen verran jannitti.
alkuun nukuin aamuisin aina pitkaan ja iltaisin valvoin puolille oin. mutta kannattaa tietenkin tsempata, jos on vain lyhyelle matkalle menossa! - Tohvelieläin
Ihanat, ihanat halpislennot ottavat mukavasti aikaa. Maltan tuskin odottaa sitä 12 tuntia Amsterdam-Tokyo linjalla, jolloin kaverini pomminvarmasti pääsee kahden hemaisevan japanilaismiehen väliin minun ollessa puristautuneina hikisten amerikkalaisturistien keskellä. Hurmaavaa.
Kofeiinitabletteja mukaan niin ei tartte nukkua ollenkaan. Ei vais, mun unenlahjoilla toivottavasti sais nukuttua siinä yölennolla.
Varsin älykäs viesti taas. - Kkkkkkkk
Suomesta kestää lentää 24h lentokoneella tai helvetinkopterilla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502224Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82922Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11904Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖23874- 68863
Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt51821Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me117816Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9743vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22733