Kytkin

Mulla on valmet 6600, kytkin jää joskus jumiin pohjaan, jalla pitää nostaa pois. olen vaihtannut nesteen mut sekään ei auttannut, kytkin irrottaa hyvin. onkohan korjaamon keikka ? voiko painelaakeria rasvata ulkoa päin ?
3740
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Auttaa kun poraa pääsylinterin mäntään isomman olisko ollu 1mm reiän tai mieluummin vaihtaa uuden sylinterin.
Kevennin tietysti voi kanssa olla väärin säädetty.

Äänestä
  • Vie romukauppaan koko vallun

    Äänestä

  • auttaa kun kirjoitti:

    Vie romukauppaan koko vallun

    jätä siihen jontikoitten viereen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Korjaamoon ?? kirjoitti:

Mulla on valmet 6600, kytkin jää joskus jumiin pohjaan, jalla pitää nostaa pois. olen vaihtannut nesteen mut sekään ei auttannut, kytkin irrottaa hyvin. onkohan korjaamon keikka ? voiko painelaakeria rasvata ulkoa päin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu