Winit, rarit ja afit

Olen hankkinut koneelleni Winrarin, mutta kuinka sitä käytetään. Mediaplayer ei toista kuin wmw tiedostot. Osaisiko joku teistä opettaa kuinka rar tiedostot muutetaan sellaiseksi, että mediaplayer toistaa sen.

Kiitos vinkeistä jo etukäteen kaikille auttajille!
195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

rar tiedosto on pakattu tilan säästämiseksi...

Klikkaat rar tiedostoa ja painat extract to here, jolloin se purkaa paketin siihen paikkaan jossa nyt olet. Nyt voit toistaa esim. videon mediaplayerissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peppone kirjoitti:

Olen hankkinut koneelleni Winrarin, mutta kuinka sitä käytetään. Mediaplayer ei toista kuin wmw tiedostot. Osaisiko joku teistä opettaa kuinka rar tiedostot muutetaan sellaiseksi, että mediaplayer toistaa sen.

Kiitos vinkeistä jo etukäteen kaikille auttajille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu