ärsyttää...

ärsyttää todella jotkut tämän palstan ihmiset...ollaan niin tietävinään.on paljon ihania ihmisiä jotka vastaa asiallisesti kysymykseen kuin kysymykseen
4287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joskus viesteissä ihan selkeästi vain ilmenee se surullinen asia, ettei marsunomistaja yksinkertaisesti ole vain viitsinyt ottaa selvää marsuista ENNEN marsun hankkimista ja sitten ollaan sormi suussa ihmettelemässä.

Tai joskus asiat ovat niin maalaisjärjellä ajateltavissa olevia, ettei tahdo välillä ymmärtää kuinka uusavuttomia jotkut ovatkaan. Tyyliin aiemmassa viestissä "Voi kun meidän marsun tassut jäätyvät parvekkeella, mitä mä teen". -> "Älä laita marsuasi parvekkeelle".

En leiki mitään Neiti Kaikkitietävää enkä Rouva HoidanTäydellisestiMarsujani. Kysyä aina saa mutta on myös lupa käyttää omaa järkeään.

Äänestä

Hei olen 12v. tyttö. Toivoin yli kolme ja puoli vuotta omaa marsua ja sen aikana olen lukenut perusteelisesti ja monta kertaa monia marsukirjoja läpi. Minulla on viisi marsua. Kaikki terveitä ja pirteitä. Minuakin ärsyttää muut minun ikäiset jotka omistaa jonkun lemmikin. He eivät yleensä ole paneutuneet lemmikkiinsä!

Äänestä
  • Minäkin toivoin marsua yli vuoden, ja luin monia marsukirjoja ja nettisivuilta hankin sitäkin enemmän tietoa. Ja nyt minulla sitten on marsu, ja kohta aion hankkia sille ehkä kaverin. Että kyllä jotkut 12-vuotiaatkin ovat kypsiä lemmikinomistajia. Ja älkää nyt sanoko mulle, että et tiedä marsuista mitään, kun pidät marsua yksin, tiedän, että marsulla pitää olla kaveri! Ja sellaisen aijon hankkia, jos saan. Ja sain marsun maaliskuussa, ja ennen sitä se oli elänyt yksin ja on nyt 3-vuotias. Toivottavasti se hyväksyy kaverin.

    Äänestä

  • minää kirjoitti:

    Minäkin toivoin marsua yli vuoden, ja luin monia marsukirjoja ja nettisivuilta hankin sitäkin enemmän tietoa. Ja nyt minulla sitten on marsu, ja kohta aion hankkia sille ehkä kaverin. Että kyllä jotkut 12-vuotiaatkin ovat kypsiä lemmikinomistajia. Ja älkää nyt sanoko mulle, että et tiedä marsuista mitään, kun pidät marsua yksin, tiedän, että marsulla pitää olla kaveri! Ja sellaisen aijon hankkia, jos saan. Ja sain marsun maaliskuussa, ja ennen sitä se oli elänyt yksin ja on nyt 3-vuotias. Toivottavasti se hyväksyy kaverin.

    Missä päin Suomea asut "Minäkin 12.v."? Haluaisin saman ikäisiä marsunomistajia ystävikseni. Voitko ruveta kirjekaveriks?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä kirjoitti:

ärsyttää todella jotkut tämän palstan ihmiset...ollaan niin tietävinään.on paljon ihania ihmisiä jotka vastaa asiallisesti kysymykseen kuin kysymykseen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu