rakkaus

Nyt

herääminen
allergiseen itkuun
virtaa jokena
kasvoillani

aamu repii peiton
altani
asuu kai kanssani
iäti

kunnes tulee yö
ja saalistaa
heikot suuhunsa
ja surmaa

eilen

olen taas selittämässä
etten ollut

sinuun rakastunut

tänään

enkä nyt
2186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

synkkä yksinpuhelu

Äänestä
  • ... tää oli synkkä kaksinpuhelu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Nyt

herääminen
allergiseen itkuun
virtaa jokena
kasvoillani

aamu repii peiton
altani
asuu kai kanssani
iäti

kunnes tulee yö
ja saalistaa
heikot suuhunsa
ja surmaa

eilen

olen taas selittämässä
etten ollut

sinuun rakastunut

tänään

enkä nyt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu