onko joku tilannut Suomeen osoitteesta jigsaw-puzzles-online.co.uk
Miten kaupat sujui?
Kokemuksia tästä verkkokaupasta?
10
6545
Vastaukset
- marihaa2
Tilasin parikin palapeliä sieltä. Nopeasti tulivat, eikä ollut mitään ongelmia. Suosittelen kyllä.
- kysymysviela
Ketään maksanut Visa Electronilla ostoksia tuolla? Ainakin tilausruudussa lukee, että eivät kelpuuta elektronisia kortteja, mutta kun tiettyjen pankkien Electronit toimii useissa paikoissa, missä Visakin?
Entä oliko lopulliset kustannukset todella ne, mitä sivulla ilmoitetaan? - marihaa2
kysymysviela kirjoitti:
Ketään maksanut Visa Electronilla ostoksia tuolla? Ainakin tilausruudussa lukee, että eivät kelpuuta elektronisia kortteja, mutta kun tiettyjen pankkien Electronit toimii useissa paikoissa, missä Visakin?
Entä oliko lopulliset kustannukset todella ne, mitä sivulla ilmoitetaan?Maksoin ihan visalla tuonne, mutta ainakin ebayssa sammon ja nordean kortit käyvät ihan luottokorteista maksumielessä, eli pankin sivuilta (ainakin nordeassa, jos sinulla on verkkopankkitunnukset) valitaan electronille verkkokäyttö, jolloin se siis toimii samoin kuin MasterCard ja Visa.
Voi siis olla, että tuonnekin saattaisi käydä ihan electron, saahan sitä ainakin kokeilla. Lopulliset kustannukset menivät niinkuin ilmoitettiinkin, mikäli oikein muistan. - Tuntematon
marihaa2 kirjoitti:
Maksoin ihan visalla tuonne, mutta ainakin ebayssa sammon ja nordean kortit käyvät ihan luottokorteista maksumielessä, eli pankin sivuilta (ainakin nordeassa, jos sinulla on verkkopankkitunnukset) valitaan electronille verkkokäyttö, jolloin se siis toimii samoin kuin MasterCard ja Visa.
Voi siis olla, että tuonnekin saattaisi käydä ihan electron, saahan sitä ainakin kokeilla. Lopulliset kustannukset menivät niinkuin ilmoitettiinkin, mikäli oikein muistan.Kiitos vastauksista!
- cippe
Tuntematon kirjoitti:
Kiitos vastauksista!
Yritin tilata jigsaw-puzzles-online.uk osoitteesta palapelejä mutta eipä niitä ole näkynyt. Joten voisiko joku neuvoa miten ja mitä tietoja sinne täytyy antaa,kun tyhmä ei tajua.Kiitos.
- toisesta
cippe kirjoitti:
Yritin tilata jigsaw-puzzles-online.uk osoitteesta palapelejä mutta eipä niitä ole näkynyt. Joten voisiko joku neuvoa miten ja mitä tietoja sinne täytyy antaa,kun tyhmä ei tajua.Kiitos.
putiikista tuolta saksan maalta ja siellä homma toimi niin että kun lähetin tilauksen niin he lähettivät sähköpostiin laskun jonka kävin maksamassa verkkopankki tunnuksilla. Tämän jälkeen kun maksu oli suoritettu niin ottivat tilauksen käsittelyyn ja lähettivät palapelin. Kaikki toimi hienosti ja palapelit olivat laadukkaita.
- cippe
toisesta kirjoitti:
putiikista tuolta saksan maalta ja siellä homma toimi niin että kun lähetin tilauksen niin he lähettivät sähköpostiin laskun jonka kävin maksamassa verkkopankki tunnuksilla. Tämän jälkeen kun maksu oli suoritettu niin ottivat tilauksen käsittelyyn ja lähettivät palapelin. Kaikki toimi hienosti ja palapelit olivat laadukkaita.
ja kiitos paljon!
- 10 euroa
en löytänyt kirjoitti:
Oli postikulut suurin piirtein?
kun menet sivuille niin klikkaa mieleisen palapelin kohdalla order nappulaan niin pääset tekemään "tilauksen". Sitten vaihdat maan kohdalle Finland niin kone vaihtaa sen postituskulut kohdan ja näet paljonko kyseisen tilauksen postituskulut ovat.
Itse olin hyvin tyytyväinen tilaukseen ja palapeliin. Kaikki toimi hyvin ja aika nopeasti tuo tuli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2539444Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu1527702K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1525281Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1524963PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *584670Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko1054340Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1284164- 1681978
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.91849Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell2911645