Meikkivoide

Heips! Tietäiskö joku hyvää meikkivoidetta, joka olisi peittävä (naamani punertaa herkästi) mutta ei kuitenkaan muodostaisi maskia naamalle. Sitten mun iho on vielä tosi vaalee, melkein kaikki meikkivoiteet on liian tummia tai punaisia. Olisin todella kiitollinen vastauksista.
3193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

siinä vastaus... se on hyvä ja haalea ja peittää punotuksen talvella sävy 10 ja kesällä 12 muist akäyttää kosteusvoidetta!!

Äänestä

Jos sulla koko naama punottaa nii älä käytä ainakaan anytimea. se on varmaan punaisinta meikkivoidetta mitä tiedän varsinkin kun laitat puuteria päälle. Lumenella on hyviä meikki voiteita varsinkin double stay. se peittää hyvin. se on ehkä hiemna kallis mutta laadukas. Jos on vain punaisia näppylöitä naamas nii on olemassa punoitusta vähentävää peite ainetta, se on väriltään vihreää.. taitaapi myös olla punoitusta vähentävää kasvorasvaa, sitä saa hyvin varustetusta kosmetiikka osastolta tai voit käydä kysymässä apteekista...siis sitä rasvaa

Äänestä
  • Joe Blascon meikkivoide on paras,se on kallis(n.40€), mutta erittäin riittoisa ja kaiken peittävä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön kirjoitti:

Heips! Tietäiskö joku hyvää meikkivoidetta, joka olisi peittävä (naamani punertaa herkästi) mutta ei kuitenkaan muodostaisi maskia naamalle. Sitten mun iho on vielä tosi vaalee, melkein kaikki meikkivoiteet on liian tummia tai punaisia. Olisin todella kiitollinen vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu