lapseton...ko?

voisiko joku kertoa ns.clomeista ja teroista?
mulla todettiin tammikuussa endometrioosi ja munasarjakysta.nyt olin tyksissä tutkimuksissa viime vkon ti ja tulos oli että leikkaukseen muutaman kk:n päästä..onko jollain kokemuksia jostain näistä?oletko saanut lapsen?

kiitos todella paljon!
2344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minulta löydettiin ja poltettiin laparoskopiassa pois kaksi pientä pesäkettä endoa vuonna -98. En tiedä johtuuko endosta vai muusta, mutta lapsia ei ole sen jälkeen kuulunut. Nyt IVF menossa kahden epäonnistuneen inseminaation jälkeen.

Äänestä

mä olisin oikeesti todella kiitollinen jos joku viitsis kertoa et onko tullut raskaaksi noilla lääkkeillä ja/tai laparoskopian jälkeen?????
mua oikeesti pelottaa ja vaivaa tä niin...eniten pahaa tekee varmaan se että olin muutama vuosi sitte avalla luovuttamassa munasolujani...nyt kun itse tarvitsisi apua en tunnu mistään saavan sitä.mulla ei ole koskaan rahaa mennä kalliisiin hoitoihin....=,(
onko teillä jotain kotikonsteja tai ihan mitä tahansa neuvoja?

epätoivoinen olen....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


clow kirjoitti:

voisiko joku kertoa ns.clomeista ja teroista?
mulla todettiin tammikuussa endometrioosi ja munasarjakysta.nyt olin tyksissä tutkimuksissa viime vkon ti ja tulos oli että leikkaukseen muutaman kk:n päästä..onko jollain kokemuksia jostain näistä?oletko saanut lapsen?

kiitos todella paljon!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu