BOLOGNESEN HINTA?

Miettijä

Kyselisin alustavasti millainen rotu Bolognese on?
Tuleeko se toimeen muiden koirien ja eläintenkanssa?
Onko seurallinen?Millainen luonne?Onko riidan haastaja ja missä hintaluokassa pyöritään?

9

3027

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .....

      Hinta pyörii siinä 1000-1200 euron hujakoilla. Iloinen ja eloisa koira. Mutta liian "fifi" minun makuuni.

    • Minä

      Rekisteröidyn, el.lääk. tarkastaman ym bolognesen hinta on 1200 - 1300 euroa.

    • kolmevuotias uros

      meidän koira on tosi kiintynyt perheeseemme.
      Ei haasta riitaa muille koirille.On tosi seurallinen ja uskollinen.Nyt vaikka kello on näin paljon Fasu odottaa sohvalla yläkertaan menoa.Tosin nukkuu sohvalla,mutta odottaa minua,eli isäntää joka minusta tuli silloin aikoinaan koirallemme.Bolognese on todella herkkä koira. Vaatiin kyllä paljon hoitoa.Esim turkinhoito,karvat täytyy korvista nyppiä ja ruokapuolikin on aika tarkka.

    • kartsa3

      bolognese on tosi ihana rotu.Ne on älykkäitä ja seurallisia koiria,ja ihmisrakkaita.Kieltämättä bolo on hieman isotöinen turkin suhteen ,mutta niiden rakastava katse korvaa kaiken.

    • 15+2

      Esim. Atrian bolognese-ateria kolme euroa.

    • nynnynnyy

      Tällä hetkellä hinnat liikkuvat 1500-2000€, keskimäärin 1700-1800€.

    • kiinnostunut?

      heippa! haukuuko polongese ja sopiiko se kerrostaloon ja riittääkö sille lyhyet lenkit.paljonko turkinhoitoon menee aikaa joka päivä?

    • trimmaaja

      Bolognese sopii kerrostaloon, kunhan sitä lenkkeilytetään riittävästi. Koirien välillä on paljon eroa. Ei kuitenkaan mikään himo lenkkeilijä koirasta riippuen kuitenkin vähintään puolituntia-tunti päivässä.

      Bolognesen turkki ei ole pituutensa ja laatunsa takia helppohoitoinen. Kura ilmoilla likaantuu nopeasti, likainen turkki puolestaan takkuuntuu nopeasti. Yleensä kuitenkin turkin pesu riittää kerran viikossa, jota ennen koiran turkki pitää harjata täysin takuttomaksi. Eli kerran viikossa noin 2 tuntia. Joidenkin koirien turkit myös takkuuntuvat toisia tehokkaammin, jolloin niitä pitää harjailla myös pitkin viikkoa. Mikäli koirasta ei haluta näyttelykoiraa voi turkin saksia lyhyemmäksi, jolloin se on huomattavasti helppohoitoisempi.

    • hkhf koira

      Hintana on olut 800 ♥XDenen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      66
      2271
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      22
      1915
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      248
      1454
    4. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      46
      1306
    5. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      253
      1135
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1034
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      23
      1020
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1010
    9. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      95
      917
    10. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      63
      898
    Aihe