Ilmat ovat taas lämmenneet mutta on ollut järkyttävää katsoa, kun koirat on taasen jätetty kuumaan autoon. Niin. Ikkunat on ehkä auki mutta eipä se paljon auta!
Miettikääpä sitä!
Miettikääpä sitä!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Joka kevät sama juttu. Törkeissä tapauksissa kannattaa ilmoittaa virkavallalle.
tietysti kuljettaa paikasta toiseen autossa mutta ei hyvät ihmiset jätetä niitä autoon. rupeaahan se mustia vituttamaan kun oikein lämpösessä joutuu paistumaan.
>rupeaahan se mustia vituttamaan kun
>oikein lämpösessä joutuu paistumaan
Rasismijutut toiselle palstalle, kiitos!
Joo ja jos vaikka myös otettaisiin ne lapsetkin mukaan kauppaan.. viime kesänä eräskin äiti jätti toistuvasti vauvansa autoon haalatessa isompaa mukanansa.. ei tekis enää jos ei jaksa niitä mukaansa ottaa!!!!!!!!
Minä näin kun oli kuumaan autoon jätetty isäntä,anoppi,lapset ja joku saksan seisoja.Eukko oli vaatekaupassa sovittelemassa ja rupattelemassa jonnin joutavia.Kyllä kävi sääliksi niitä kuumassa autossa olijoita.