PDF

Osaatteko kertoa, mitä tapahtuu jos PageMakerilla tekee työn ja kohdetulostimen resoluutiona on vain 300. Onko lopullinen PDF-tiedosto sitten jotenkin painokelvoton? Vaikka Distiller asetuksissa resoluutio on 2400. Kiitoksia jos joku ossaa vastata.
1257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä se 300 riittää.
Tarkoittaakohan tuo sinun 2400 nyt tiedostoasetuksia, vai oletko muuttanut pakkausasetuksissa arvoa 300 reilusti isommaksi?
Anyway, kyllä 300 riittää painoa varten.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pönttö kirjoitti:

Osaatteko kertoa, mitä tapahtuu jos PageMakerilla tekee työn ja kohdetulostimen resoluutiona on vain 300. Onko lopullinen PDF-tiedosto sitten jotenkin painokelvoton? Vaikka Distiller asetuksissa resoluutio on 2400. Kiitoksia jos joku ossaa vastata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu