Tietääkö joku että jossain järjestettäisiin nyt kesällä 2006 sarjakuvaleirejä jonne voisi tälläinen melko taiteellinen kohta 13 vuotias sarjakuvien teosta innostunut tyttö osallistua, jos teilllä on tietoa asiasyta niin ilmoittelisitteko. Kiitos jo etukäteen.
sarjakuvaleirejä??
2
297
Vastaukset
- L''''
Hei!
Voisit vaikkapa tulla tähän lyhyt kurssille!
Vaikka täytätkin kohta 13 se ei menoa haittaa.
Otetaan varmasti mukaan!
Sarjakuvakurssi Kirjasto 10 Kesäkuussa 6-9.6 Klo 16-18.00
Suomen sarjakuvaseura yhdessä Kirjasto 10 kanssa järjestää Kesäkuussa 5:n päivän mittaisen sarjakuvakurssin 7-12 vuotialle lapsille.
Kurssin tarkoitus on tarjota ensimmäinen kosketus sarjakuvan tekemiselle ja jo harrastajille lisää potkua tekemiseen.
Kurssi on ilmainen ja kirjasto tarjoaa paperin, ota kuitenkin piirustusvälineesi mukaan.
Sarjakuvaan perehdyttää sarjakuvataiteilija Anne Muhonen.
Kirjasto 10 Elielinkatu 2G (Postitalo) Helsinki.
[email protected] avoinna kesäisin Ma-To 10-20 ja Pe 10-18
Ilmoittautumiset [email protected]
Ilmoita lapsesi ikä ja omat yhteystietosi osoitteeseen.
Tervetuloa mukaan!- vilzukkaliinu
harmi että en huomannut vastausta aikaisemmin olisin kyllä tullut mutta meni jo.. jos jotain muuta ilmenee niin ilmoitelkaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain15810468Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-7410003Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1076972Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2275458- 1755119
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784316- 852833
- 1712755
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom882694Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662591