rotiskoista...:)

terppa!ajattelin tehdä galluppia siitä,kuinka monella teistä on rotta/rottia?itselläni on 1½vuotias mustavalkoinen Wäinö.aikaisemmin minulla on ollut 4 rottaa,5 hiirtä,1 kani,1 hamsteri..omistan tällä hetkellä myös Lady-koiran ja Miina-kissan:)
9214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

minulla on vajaa vuoden ikäinen poikarotta, Eetu. Rottakokemusta on reilun 10 vuoden ajalta, mutta nyt vauvan allergian takia joudumme luopumaan eetusta. eli jos joku on kiinnostunut, jättäkää mailinne, niin otan yhteyttä.
Asumme Helsingissä.

Äänestä
  • ...on siis laumaeläin, jota ei koskaan tulisi pitää yksikseen.

    Äänestä

  • Jenni kirjoitti:

    ...on siis laumaeläin, jota ei koskaan tulisi pitää yksikseen.

    tiedän. tämä herra on viimeinen jäljellä oleva 9 pojan ryhmästä. jonkun on aina oltava se viimeinen enkä nyt pysty ottamaan Eetulle kaveriakaan.

    Äänestä

meiltä rottia löytyy neljä kappaletta! Urokset reilut 8kk Elwis ja Chucky ja naaraat n.4kk Emmi ja Odin!!
Muitakin eläimii on!! kani,koira,marsu,hiiri ja hamsteri!!

että semmonen lauma meillä!!

Äänestä

Meiltä löytyy 3 rottaneitiä. 2 parivuotiasta ja kolmas n. vuodenvanha. Toisella vanhemmista rotista on juuri löydetty kasvain. Annetaan toki neidin elää vielä niin kauan kuin hän jaksaa.

Äänestä

Tällä hetkellä 1 rotta black/striped husky ja
puolitoista vuotta vanha. On ollu yhtensä 4 rottaa, mutta muut on jo jouduttu lopettaan. Tarkotus ois hankkia 2 poikasta lähiaikoina.

Niin on mulla sitten hevonen ja koira tulee luultavasti keväällä :)

Äänestä
  • meilläkin on rotiskoja, Bono ja vertti (sk agouti/bareback ja sk cinnamon/bareback), Casanova "kassu" (sk agouti/capped) ja uusin tulokas on nyt 6 viikkonen iivari (rex mink/american berkshire)

    Äänestä

Mulla on tällä hetkellä kaksi urosrottaa, tulivat viime su eli varsin tuoreita tapauksia. Aiemmin oli yhteensä neljä naarasta, jotka kaikki olen joutunut suureksi surukseni lopettamaan tämän vuoden aikana :(

Rottien lisäksi mulla on viime kesänä tullut akvaario.

Äänestä

ihanaa ja hyvin rakasta rottaa =)

Kaksi kahdeksanviikkoista rexiä ja yksi puolitoistavuotias, jossa on ruskeaa ja valkoista väriä.

Viimeksi mainittu menetti ystävänsä viikko sitten. Onneksi on kaksi uutta ystävää helpottamassa surua...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


^^Crimson^^ kirjoitti:

terppa!ajattelin tehdä galluppia siitä,kuinka monella teistä on rotta/rottia?itselläni on 1½vuotias mustavalkoinen Wäinö.aikaisemmin minulla on ollut 4 rottaa,5 hiirtä,1 kani,1 hamsteri..omistan tällä hetkellä myös Lady-koiran ja Miina-kissan:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu