tekstitys puuttuu

ostin ulkoisen digi sovittimen tietokoneeseen
(wintv nova-t-usb-2) ongelmia on ylen kanavien
tekstityksessä. onko kellään tietoa miten teks-
tityksen saisi toimimaan?
5307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Microsoftin päivitys XP-käyttöjärjestelmälle ongelmaan jossa käyttöjärjestelmä poistaa DVB-T-tekstityksen (YLE:n tekstitys) huonolla antennilla tai heikossa kentässä löytyy esim. seuraavasta linkistä/Microsoft´s update for XP-operating system to prevent OS to drop out DVB-T subtitles is available for exaple from the following link: http://www.hauppauge.se/pages/support/eng_20support_dvb-t_selector.html

Äänestä

ikävä kyllä laitteet eivät tunnu tulevan koskaan valmiiksi...

Äänestä
  • Noissa korteissä ei sinänsä ole mitään vikaa, vaan niiden mukana tulevissa ohjelmissa. Kortithan toimivan verkkokortin tapaan ja sama data niistä tulee koneella kaikista.

    Ensin asennat tuon ylempänä mainitun windowssin korjauksen. Sitten tuolta ostat softan, niin johan alkaa toimimaan. Uusin beta kannattaa asentaa, niin huomaa nauhoittaessakin kesken kaiken alkavan tekstityksen.

    www.dvbviewer.com

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    Noissa korteissä ei sinänsä ole mitään vikaa, vaan niiden mukana tulevissa ohjelmissa. Kortithan toimivan verkkokortin tapaan ja sama data niistä tulee koneella kaikista.

    Ensin asennat tuon ylempänä mainitun windowssin korjauksen. Sitten tuolta ostat softan, niin johan alkaa toimimaan. Uusin beta kannattaa asentaa, niin huomaa nauhoittaessakin kesken kaiken alkavan tekstityksen.

    www.dvbviewer.com

    tuolla ohjelmalla.

    Äänestä

  • Nebula kirjoitti:

    tuolla ohjelmalla.

    Jos asiantuntemus on tuota luokkaa? He eivät ole sitä tuolla kortilla testanneet, mutta se kuitenkin BDA-ajureilla toimii, kuten pienellä googletuksella huomaisit. Mutta toisaalta väitithän sinä, että onnettomasti toimiva nebulan softa olisi ainut joka toimisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apua tarvitseva kirjoitti:

ostin ulkoisen digi sovittimen tietokoneeseen
(wintv nova-t-usb-2) ongelmia on ylen kanavien
tekstityksessä. onko kellään tietoa miten teks-
tityksen saisi toimimaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu