reima vai lassietec

Tinde

Millainen välikausihaalari kannattaa ostaa reilu 1v. tytölle syksyksi? Pitäisikö olla vettä hylkivä pinta vai onko turha ominaisuus? Ovatko kuravaatteet joka tapauksessa vedettävä haalarin päälle vai pitääkö esim. Reiman tai Lassien puvut niin hyvin vettä, ettei kurahousuja tarvita?
Olisin hankkimassa haalaria syksyä varten, kun kaupassa oli aika hyvä alennus juuri Reiman ja Lassien puvuista, vaikka silti hintaa tuntui olevan.
Onko Reiman puku (n.80 cm) niin kestävä, että sen voisi ajatella kestävän myös toisella lapsella?

1

930

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anneli424

      Itse kyllä voin lämpimästi suositella Reiman tuotteita. Ne on laadukkaita ja kestävät hyvin kulutusta. Toisaalta ei ole juuri kokemusta Lassiesta, varmasti hyviä tuotteita heilläkin. Jos olet ostamassa Reiman vaatteita kannattaa katsoa Reima alennuskoodit siihen esimerkiksi tuolta http://www.alennuskoodeja.fi/Reima-verkkokauppa/ Saa kymmenen prosenttia alennusta ja ilmaiset toimituskulut. Tarjous on voimassa vielä tämän kuun joten kannattaa kiirehtiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      368
      12349
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      256
      5403
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      215
      3937
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      197
      2623
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1982
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1834
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      900
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      852
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      772
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      726
    Aihe