Mitä mieltä nimestä Jarno Elias Kristian?
Harvemmin tulee enään törmättyä pieniin Jarno nimisiin poikiin.
Harvemmin tulee enään törmättyä pieniin Jarno nimisiin poikiin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ite ollaan ajateltu Jarno-nimeä. Jos olisin saanut päättää niin toinen nimi olisi ollut Elias, mutta mies ei suostunut... :( Nyt sitten pähkäillään kuumeisesti toista nimeä.
siskollani on nyt 7v Jarno poika ja jo silloin 7v sitten se kuulosti erilaiselta....
Sitä ennen seuraava tuntemani Jarno on ikäiseni eli nelikymppinen....
on kaksi Jarnoa toinen aloittaa ekaluokan toinen on kaksi vee
Jarno-nimi on ihana pikkupojalla ja Elias sopii hyvin, mutta Kristianin vaihtaisin esim. Elmeriin, Anselmiin tai muuhun neutraalimpaan nimeen.
Hyvä, näitä enemmän! Jarno on miehen nimi. Anna palaa!
Muuten hyvä mutta Kristian vaihda vaikka johonkin näihin:
Santeri
Elmeri
Artturi
Verneri
Jalmari
Valtteri
Oliko yksikään kiva vaihtoehto?
Veljeni nimi on Jarno ja muita sen nimisiä en tunne.
..on Jarno-poika joka kastettiin 2001. Silloin ei ollut paljon Jarno-nimisiä (siis lapsia) enkä ole jälkeen päinkään siihen kovin usein lapsilla törmännyt. Mutta senkin edestä tiedän Jarnoja jotka kuuluvat ikäluokkaan
Tulipa hyviä palautteita. Jarno on jo 14v. mutta ihan uteliaisuudesta halusin kysellä, koska en ole tälläkään palstalla huomannut, että kukaan sitä nimeä olisi ehdotellut.Niin ja toi Kristian... nyt jos saisin valita uudestaan, varmaan laittaisinkin jonkun muun, mutta sillon se kuulosti hyvältä. Ja harvemmin tulee kuitenkin koko nimellä kutsuttua. Noi kaikki kolme oli lempinimiäni ja tietysti halusin ne kaikki esikoiselle saada. Iloista kevättä
kaikille!!!