itsevarma ja omanlaistansa musaa tekevä tähtilaulaja Anastacia on 3kymppinne mestari jonka hitit soivat ja joka on yksi suisituimpia artisteja tällä hetkellä. Anastacia on silti kommentoinut ja kritisoinut sitä kuinka levy-yhtiöt yrittävät muokata artisteista toistensa kopioita. Uudet tähdet pyritään muokkaamaan menestyneiden ja tunnettujen megatähtien klooneiksi. Anastacia on kuitnekin sanonut ettei hänestä tule uutta Christina Aguileraa.
"En usko että ihmiset näkevät minut tai pysytisivtä näkemään Christinan kaksoisolentona",Ana kommentoi.
Aguilera on myynyt paljon anastaciaa enemmän levyjä ja on tunnetumpi diiva,todellinen pop-prinsessa!
"Minusta ei tule uutta Christina Aguileraa"
23
3276
Vastaukset
- on todellakin
Anastacia osaa laulaa.
- juuri niin...
Ai ei Xtina osaa laulaa? Joka tuollaista väittää on päästänsä tärähtänyt!
- Realisti
Jos laulun lahjoja lähdetään vertaamaan, niin taitaa Christinan ääniala on hiukka laajempi kuin Anastacian. Ei Anastaciakaan toki huono ole.
Esimerkkinä mm. Andrea Bocellin uudella levyllä on duetto Christinan kanssa, ja tällä herralla lienee varaa valita hieman tasokkaampia laulajia duettopareikseen.... - g-avain
Realisti kirjoitti:
Jos laulun lahjoja lähdetään vertaamaan, niin taitaa Christinan ääniala on hiukka laajempi kuin Anastacian. Ei Anastaciakaan toki huono ole.
Esimerkkinä mm. Andrea Bocellin uudella levyllä on duetto Christinan kanssa, ja tällä herralla lienee varaa valita hieman tasokkaampia laulajia duettopareikseen....Mieshän on sokea. Miten se nyt voisi valita. Kauhistuisi, jos tietäisi, millainen horatsu vieressä kiekuu.
Ja se on kyllä levy-yhtiö, joka duettoparit noiden harrastelijoiden osalla valitsee.
Bocelli on tuote siinä missä Christinakin. Keskinkertainen, mutta hyvin myyty. - Realisti
g-avain kirjoitti:
Mieshän on sokea. Miten se nyt voisi valita. Kauhistuisi, jos tietäisi, millainen horatsu vieressä kiekuu.
Ja se on kyllä levy-yhtiö, joka duettoparit noiden harrastelijoiden osalla valitsee.
Bocelli on tuote siinä missä Christinakin. Keskinkertainen, mutta hyvin myyty.No siinä kuulimme älyn jättiläisen kommentin. Mies on sokea, ei kuuro. Ja tunnut muutenkin ymmärtävän musiikista yhtä paljon kuin pässi tähdistä.
- taiteen tasosta
g-avain kirjoitti:
Mieshän on sokea. Miten se nyt voisi valita. Kauhistuisi, jos tietäisi, millainen horatsu vieressä kiekuu.
Ja se on kyllä levy-yhtiö, joka duettoparit noiden harrastelijoiden osalla valitsee.
Bocelli on tuote siinä missä Christinakin. Keskinkertainen, mutta hyvin myyty.jos rahaa laulullani saisin kuten Aquilera tai Bocelli. Kestäisin jopa kevyttä kritiikkiäkin ja imeskelisin GiniToniccia Ibizalla.
- MLIYL
Anastacia ei ole tuote.
- Poison
... siinä missä muutkin menestyvät popparit.
- siinä ero
Poison kirjoitti:
... siinä missä muutkin menestyvät popparit.
Christina on pitemmälle tuotteistettu kun Anastacia joka sekin kyllä eräänlainen tuote mutta Xtina on popin ruumiillistuma joka Madonnan ja Britney spearsin kanssa on kaikkein kohutuin ja kuumin naisartisti tällä(kin) hetkellä...
- on tuote
Hän ei käytä omaa nimeään, piiloutuu lasien taakse, pitää huolta yksityisyydestään, ottaa rahan esiintymisestään, siis tuote!
- Maku äitisi suussa
Tuolla vaan ei ole paljoakaan tekemistä musiikin laadun kanssa.
- lara
sinänsä outoa että britney myynyt enemmän vaikka ei osaa edes laulaa!!! mutta 10-15 vuotiaisiin amerikkalaistyttöihin vetoaa juuri britney.
- musiikista
niin Britney ei mahdu sarjaan Aquilera - Anastacia. Minäkin vanha ”jarru” kuuntelen jatkuvasti Aquilera – Anastacia –osastoa, mutta Britney on lapsille tarkoitettua viihdettä.
- Hexi
Varmaan ei tule Aguileraa. Anastasia kun ei osaa laulaa kunnolla. Christinalla on edes jonkunlainen laulunääni, Vaikka on kaukana Celine Dionista.
- wuthering
Ja Celine Dionko on sitten joku superhyvä laulaja? Ostakaa lapset kaupasta vaikka Kate Bushin levy niin tiedätte jotain hyvästä laulamisesta.
- Haha
wuthering kirjoitti:
Ja Celine Dionko on sitten joku superhyvä laulaja? Ostakaa lapset kaupasta vaikka Kate Bushin levy niin tiedätte jotain hyvästä laulamisesta.
Ja Kate Bushko on sitten joku superhyvä laulaja? Ostakaa lapset kaupasta vaikka Frederikin levy niin tiedätte jotain hyvästä laulamisesta.
- laulajia
vaikkei Suomesta. Barbara Streisand ja Randy Crawford ym. Elä vain päästä suustasi Arja Korisevaa tai muita onnettomia kähisijöitä...
- asdf
"...Anastacia päihittää reippaasti Shaniat, Britneyt ja Christinat supersiirappeineen."
Noin luki Maikkarin levyarvosteluis.- Repss.
"Noin luki Maikkarin levyarvosteluis."
Uskot siis tosiaan jonkun mainosteeveen levyarvosteluihin?:D
Köyhää. - lapset
Repss. kirjoitti:
"Noin luki Maikkarin levyarvosteluis."
Uskot siis tosiaan jonkun mainosteeveen levyarvosteluihin?:D
Köyhää.Tää keskustelu on ihan yhtä hyödyllinen tällä hetkellä kuin väittely siitä, miksi sininen on parempi kuin punainen.
Toinen tykkää äidistä, toinen tyttärestä...
Sen voin sanoa ainakin, että Chirstina laulaa hiton tarkasti, loppu, eli äänensävy/väri onkin sitten mielipidettä, tykkääkö siitä, vai ei. - Rahikaisella
Repss. kirjoitti:
"Noin luki Maikkarin levyarvosteluis."
Uskot siis tosiaan jonkun mainosteeveen levyarvosteluihin?:D
Köyhää.Kuuntelen mieluummin musiikkia kuin levyarvosteluita!
Voi se arvostelu kuitenkin antaa uutta näkökulmaa, varsinkin jos ei ole itsellä musiikkialan koulutusta tai kokemusta. - asiasta
lapset kirjoitti:
Tää keskustelu on ihan yhtä hyödyllinen tällä hetkellä kuin väittely siitä, miksi sininen on parempi kuin punainen.
Toinen tykkää äidistä, toinen tyttärestä...
Sen voin sanoa ainakin, että Chirstina laulaa hiton tarkasti, loppu, eli äänensävy/väri onkin sitten mielipidettä, tykkääkö siitä, vai ei.ja jätä kommentointien kommentointi.
- MinäSeOlen
C.A. on näistä poppineitosista ehdottomasti paras laulaja. Hyvä ääni ja laulutekniikka. Huora-look voi karkottaa tai kutsua faneja. Kumpaa tehnee, mutta tykkään persoonallisesta ja itsevarmasta tyytlistä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1115027Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493302Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle853049Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku352055- 811777
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411530450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1211444Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1181130- 161099
Miehen taloudellinen tilanne ja
halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah431067