Kokemusta Joensuun Ilosaaren juhannusfestareista?
Ajattelin mennä Lordia fanittaa ;))
Ajattelin mennä Lordia fanittaa ;))
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ihmisiä. Mutta on kuitenkin (itsekin olin viime kesänä). Aika mukava festarihan se on, ei ole pahoja kokemuksia.
Mutta ei se Ilosaaressa enää ole, ei mahdu. Ilosaarirock on ollut jo vuosikymmenen ns. Laululavan maastossa lähellä leirintäaluetta.
Ilosaaressa taas on varsinainen TAPAUS: Ilovaarirock. Sitä ei pahemmin mainosteta, koska se myydään yleensä loppuun noin ½ tunnissa. Ja siellä kaikki esiintyjät ovat 40 -vuotiaita.
http://www.ilovaarirock.com/#
NImenomaan tää juhannustapahtuma.
Ilosaarirock on siirtynyt muualle.
Tätä jussijuttua ei kai pariin vuoteen oo ollu...
...kun se on nyt ekaa kertaa Ilosaaressa. Laululavalla oli männä vuosina isoja juhannustapahtumia, niistä on kokemusta. Paljon porukkaa - perheitä ja kännisiä nuoria, ihan niin kuin mikä muu tapahtuma Joensuussa tahansa. Mitäpä muuta sitä Ilosaareltakaan voi oottaa - paitsi jos se Lordi ihan oikeesti tulee, jeeees!!!!