Perinteinen jalkapallopaikkakunta Valkeakosken yleisömäärät on veikkausliigan häpeätahra,koittakaa nyt pikkaisen sempata siellä Valkeakoskella.
Vanhaa futisfania oikein hävettää,olisi mielenkiintoista tietää miksi futis ei kiinnosta tehtaan kentällä.
Haka
3
595
Vastaukset
- Haka Fani isolla F
Olen Valkeakoskelta ja olen käynyt katsomassa melkein jokaisen Hakan koti ottelun 4 viime vuoden aikana. Olen samaa mieltä, että ottelussa pitäisi olla enmmän katsojia, mutta Valkeakoskella on n.20 000 ihmistä joten n.1 500 katsojaa vasta n. joka kahdettatoista valkeakoskelaista. No otetaanpas vertailuun Tampere, jossa pelissä käy 10 katsojaa. Hyvin en kiellä sitä, mutta montako ihmistä Tampereella asuu?? 205 000. No laskeppas siittä kuinka paljon enemmän asukas määrään suhteutettuna Valkeakoskella käy kuin Tampereella??
- blackmagictiger
häviskö haka eilen 2-1,,,,NO katotaan miten pelit menee
- Haka Fani isolla F
blackmagictiger kirjoitti:
häviskö haka eilen 2-1,,,,NO katotaan miten pelit menee
Joo valitettavasti näin pääs tapahtuun. Toivottavasti ees Honka, joka
pelaa ihan loistavaa kauden alkua ottais turpiin Tehtiksellä Torstaina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh721892Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971643- 1411151
- 59678
- 198642
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6626Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako185535- 51500
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337452