Haka

yleisö

Perinteinen jalkapallopaikkakunta Valkeakosken yleisömäärät on veikkausliigan häpeätahra,koittakaa nyt pikkaisen sempata siellä Valkeakoskella.
Vanhaa futisfania oikein hävettää,olisi mielenkiintoista tietää miksi futis ei kiinnosta tehtaan kentällä.

3

596

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haka Fani isolla F

      Olen Valkeakoskelta ja olen käynyt katsomassa melkein jokaisen Hakan koti ottelun 4 viime vuoden aikana. Olen samaa mieltä, että ottelussa pitäisi olla enmmän katsojia, mutta Valkeakoskella on n.20 000 ihmistä joten n.1 500 katsojaa vasta n. joka kahdettatoista valkeakoskelaista. No otetaanpas vertailuun Tampere, jossa pelissä käy 10 katsojaa. Hyvin en kiellä sitä, mutta montako ihmistä Tampereella asuu?? 205 000. No laskeppas siittä kuinka paljon enemmän asukas määrään suhteutettuna Valkeakoskella käy kuin Tampereella??

      • blackmagictiger

        häviskö haka eilen 2-1,,,,NO katotaan miten pelit menee


      • Haka Fani isolla F
        blackmagictiger kirjoitti:

        häviskö haka eilen 2-1,,,,NO katotaan miten pelit menee

        Joo valitettavasti näin pääs tapahtuun. Toivottavasti ees Honka, joka
        pelaa ihan loistavaa kauden alkua ottais turpiin Tehtiksellä Torstaina.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      190
      1776
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      41
      974
    3. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      926
    4. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      821
    5. 63
      694
    6. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      80
      670
    7. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      69
      620
    8. Olet niin tärkeä

      Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.
      Ikävä
      19
      571
    9. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      22
      565
    10. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      556
    Aihe