Vinkkejä taksimatkailuun

Uskomatonta

En tiedä olenko katsonut liikaa tv:tä, mutta jännittää hieman. Tarkoitus on ottaa taksi lentokentältä ja jatkaa hotellille (matkaa 30 min. määränpäähän) yksin... onko vinkkejä taksimatkailuun yksin. Ei kai auta edes katsoa luotettavan näköistä kaveria, kun tuo ulkonäkökin pettää.

2

652

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • CFL

      Pääasia on, ettei taksin ulkonäkö petä. Viralliset taksit lähtevät heti päästyäsi kentältä ulos, eikä niiden suhteen voi mennä väärään jonoon. Usein asiaa on auttamassa ajojärjestelijä (taxi dispatcher) tai joku vastaava. Siitä vaan liikkeelle.
      Tarkoitit kai, uskaltaako ottaa jonkun samaan kyytiin jakamaan matkan hintaa? Varmaan voisi, mutta ainakin CFL:n matkatessa taksin takapenkki on omaa aluetta.

    • Taxikuskit

      Pelkaa, etta kyytiin tulee joku huumehorho joka ampuu kuulan kalloon! Ihan vaan turvallisesti takapenkille. Hyvaa matkaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4288
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2744
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2502
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      85
      1529
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1476
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1117
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      173
      965
    Aihe