Kukaan käyny Icemelerissä

Marja

Hei!
Olemme perheen kanssa menossa Icemeleriin kesäkuun alussa. Mitäs tekemistä 13-vuotiaalle pojalle siellä, voiko hän turvallisesti liikkua yksikseen päiväsaikaan? Millasia ovat vesipuistot marmariksessa ja icemelerissä?
Millainen hotelli Ören?
Olisi kiva saada vielä ennen matkaa jonkun kommentteja :-) kiitos

3

807

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nipsu

      Itse olen majaillut Marmariksessa useampaankin kertaan, ja viime reissulla tuli tutustuttua Icmeleriin hiukan paremmin :) Rannat ovat ihania ja sopivat lapsillekin, ja Icmelerissähän asuu vain noin 5 000 ihmistä, joten se ei ole liian suuri paikka.
      En ole ihan varma, kannattaako 13-vuotiaan kuitenkaan antaa siellä hirveästi yksin kuljeskella. Ehkä oman perheen kanssa on mukavampaa ja muutenkin :)
      Marmariksesta ainoa vesipuisto, jonka muistan, on aqua park. Se ainakin näyttää aika viihtyisältä ja hauskalta, ehkä vähän pieneltä. Eiköhän se kannata kuitenkin käydä tsekkaamassa, kun se on aivan tien vieressä kun menette Icmeleristä Dolmuksella Marmarikseksen keskustaan päin.

      Hyvää reissua teille!!

    • yks vaan

      viime kesänä Icmelerissä ja tykättiin kovasti. Käytiin Marmariksessa kun haluttiin vähän vauhtia ja menoa, mutta pidin enemmän Icmelerin tunnelmasta. Ranta oli siisti ja hyvä. Alueena vehreä ja turvallisen oloinen paikka. Hotellistanne en osaa sanoa. Marmariksessa oli muistaakseni parikin vesipuistoa. Kannattaa osallistua meriretkelle, oli meillä ainakin loman paras retki. Oltiin Aurinkomatkojen retkellä. Sukelleltiin ja nautittiin. Ei ollut "remu-porukkaa" niin kun ehkä jollain englantilaisella reissulla. Voi kunpa pääsisi itsekin matkalle...hyvää lomaa.

    • eeva

      Hei Marja!

      Oliko Icmeler millainen paikka? Olemme menossa lomalle sinne 22.8. Myöskin Ören Hilliin - oliko se minkälainen? Tarvitsiko erikseen maksavaa ilmastointia?

      eeva

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      209
      5838
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      112
      5724
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      208
      4762
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      52
      4093
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4027
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      32
      3618
    7. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      1
      2023
    8. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      38
      1643
    9. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      130
      1460
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      29
      1179
    Aihe